Instrukcja w sprawie przydziału służbowego członków ZHP: 8. Członek zwyczajny ZHP może mieć przydział do więcej niż jednej jednostki organizacyjnej. W takim przypadku na jego wniosek określany jest przydział podstawowy. Podstawowy przydział służbowy wskazuje miejsce opłacania składek członkowskich, wykazywania w spisie harcerskim oraz zaliczania służby instruktorskiej.
Instrukcja w sprawie przydziału służbowego członków ZHP:
8. Członek zwyczajny ZHP może mieć przydział do więcej niż jednej jednostki organizacyjnej. W takim przypadku na jego wniosek określany jest przydział podstawowy. Podstawowy przydział służbowy wskazuje miejsce opłacania składek członkowskich, wykazywania w spisie harcerskim oraz zaliczania służby instruktorskiej.
Powyższy fragment pochodzi z instrukcji która utraciła ważność w 2008 roku. W aktualnej (2008) odpowiedni fragment brzmi:
10. Członek zwyczajny ZHP może mieć przydział wyłącznie do jednej jednostki organizacyjnej. Przydział służbowy wskazuje miejsce opłacania składek członkowskich, wprowadzenia do wprowadzenia do Ewidencji ZHP oraz zaliczania służby instruktorskiej. 11. Członek zwyczajny ZHP może należeć jednocześnie do kilku jednostek organizacyjnych.
10. Członek zwyczajny ZHP może mieć przydział wyłącznie do jednej jednostki organizacyjnej. Przydział służbowy wskazuje miejsce opłacania składek członkowskich, wprowadzenia do wprowadzenia do Ewidencji ZHP oraz zaliczania służby instruktorskiej.
11. Członek zwyczajny ZHP może należeć jednocześnie do kilku jednostek organizacyjnych.