• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Ernest Thompson Seton znany, nieznany? [zamknięte]

+9 głosów
Jak sądzicie czy E. Th. Seton  jego twórczość i działalność są białą plamą w historii naszego harcerstwa a właściwie jego brakującym skrzydłem? Przypomnę, że E. Th. Seton był jednym z pionierów skautingu (pierwszy naczelnik Boys Scouts of America) i założycielem w roku 1902 ruchu puszczańskiego.. Jaka jest wasza opinia na ten temat?
komentarz zamknięcia: Pytanie typowo dyskusyjne. Ta strona nie jest forum dyskusyjnym. Otwarta jest możliwość komentowania.
pytanie zadane 16 grudnia 2013 przez użytkownika Gryf (306)   2 8 18
Współczynnik akceptacji: 0%

zamknięte 17 grudnia 2013 przez użytkownika royas
   
Nieznany. Tzn. białą plamą chyba nie jest, bo kto chce, ten materiały o nim znajdzie, ale w powszechnej wiedzy historycznej harcerzy i instruktorów właściwie nie istnieje.
Ale nie jest to koniecznie kwestia samego Setona. Dużo większą wagę przykładamy do historii harcerstwa niż skautingu. Tak samo jest z naszą wiedzą o współtwórcach tych ruchów. A szkoda...
Myślę, że odpowiedź jest bardzo zależna od środowiska. Przypuszczam, że mogą istnieć takie, gdzie faktycznie jest to biała plama, takie gdzie jest znana z grubsza jego rola w kształtowaniu i początkach skautingu, pewnie będzie też parę takich gdzie znana i wykorzystywana jest jego twórczość. Jednak użytkownicy tej strony nie są grupą na tyle reprezentatywną, żeby na podstawie ew. odpowiedzi można było stwierdzić coś konkretnego. Dlatego też pozwoliłem sobie zamknąć to, skądinąd interesujące, pytanie. Szkoda, że forum wciąż nie działa.
Moim zdaniem wiele osób "gdzieś tam słyszało" o Setonie, ale mało kto ma tak naprawdę pojęcie kim był, co zrobił, co stworzył itp. Nazwisko gdzieś się obiło o uszy, ale nie potrafią nic więcej powiedzieć na temat tej osoby,

Podobne pytania

+5 głosów
3 odpowiedzi 1,397 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2014 przez użytkownika turbo (200)   2 7 11
+10 głosów
2 odpowiedzi 802 wizyt
pytanie zadane 6 października 2013 przez użytkownika Gacek (9,226)   54 113 185
+2 głosów
1 odpowiedź 447 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2013 przez użytkownika Nadia (246)   3 4 6
+3 głosów
5 odpowiedzi 3,155 wizyt
+8 głosów
5 odpowiedzi 3,147 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2013 w Regulamin mundurowy przez użytkownika Dżdżownica (951)   20 32 53
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...