Jeśli chodzi o przerwę, to każdy zjazd hufca może ogłosić jedną do 30 dni na podstawie punktu 8 Ordynacji Wyborczej ZHP:
W wypadkach uzasadnionych szczególnymi okolicznościami zjazd hufca lub zjazd chorągwi może ogłosić jeden raz wielodniową przerwę w obradach, na okres nie dłuższy niż 30 dni. Na czas przerwy w obradach odpowiednio komendant chorągwi lub Naczelnik ZHP powołuje pełnomocnika ds. hufca lub chorągwi - organ tymczasowy zgodnie z § 45 Statutu ZHP - jeżeli wymaga tego sytuacja.
Ta sama ordynacja w punktach 59-61 reguluje kwestię unieważniania wyborów, ale nie ma nic dotyczącego innych decyzji zjazdowych. Natomiast mamy zapisy § 47 ust. 6 Statutu ZHP:
Nieważność uchwał zjazdów hufców stwierdza rada chorągwi, zjazdów chorągwi - Rada Naczelna ZHP.
Nie ma natomiast opisanej procedury tak jak w przypadku wyborów. Niemniej, myślę, że wypada zastosować zbliżoną procedurę jak przy wyborach (w sensie terminów i dokumentacji), czyli do 14 dni od zakończenia zjazdu (czyli jak wznowicie obrady po przerwie i je zakończycie) do rady chorągwi (za pośrednictwem komendanta chorągwi) składacie komplet dokumentów, które rada rozpatruje na najbliższym posiedzeniu od momentu otrzymania kompletu dokumentów od komendanta chorągwi. We wniosku trzeba oczywiście wskazać podstawy do ewentualnego unieważnienia.