• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy mogę otworzyć próbę na HR ?

+5 głosów
Czy mogę otworzyć próbę na HR u mojego drużynowego jeżeli on nie ma HR ?
pytanie zadane 8 grudnia 2013 przez użytkownika voodoo110 (236)   6 10 18
Współczynnik akceptacji: 0%
   

2 odpowiedzi

+3 głosów
Zakładam, że mówimy o drużynie wędrowniczej (w takiej najlepiej zdobywać stopień HR, choć, jak zauważa Dominik Jan Domin, nie jest to konieczne). System stopni harcerskich:
8. Decyzje w sprawie zatwierdzenia programu próby oraz o przyznaniu stopnia podejmują: w drużynie harcerskiej – drużynowy przy współudziale rady drużyny w drużynie starszoharcerskiej – rada drużyny w drużynie wędrowniczej – członkowie drużyny zgodnie z konstytucją drużyny Program próby musi być zapisany w karcie próby.
Więc pewnie nie zdobywasz go u drużynowego tylko u drużyny (albo kapituły). Poza tym:
5. Zdobycie stopni harcerki orlej/harcerza orlego i harcerki Rzeczypospolitej/harcerza Rzeczypospolitej wymaga ułożenia indywidualnej próby na stopień. Planowanie i realizację prób na te stopnie wspiera opiekun próby. Może nim być harcerz w stopniu równym zdobywanemu albo wyższym lub instruktor (w przypadku stopnia harcerki orlej/harcerza orlego w stopniu przewodnika, a w przypadku stopnia harcerki Rzeczypospolitej/harcerza Rzeczypospolitej minimum w stopniu podharcmistrza).
Czyli potrzebujesz opiekuna, który ma stopień HR lub phm.
odpowiedź 8 grudnia 2013 przez użytkownika qj0n (17,474)  
edycja 8 grudnia 2013 przez użytkownika qj0n
Może zdobyć ten stopień nie tylko w drużynie wędrowniczej: będąc kadrą w młodszych drużynach również może i powinien się harcerz rozwijać.
+1 głos
Taki drużynowy może otworzyć ci próbę, ale pod warunkiem, że twój opiekun będzie miał HR lub phm
odpowiedź 31 maja 2015 przez użytkownika pannalawenda (180)   4 8 11

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2015 w Próby przez użytkownika MichałC (209)   5 9 17
+11 głosów
2 odpowiedzi 1,175 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 472 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2015 w Próby przez użytkownika Burza24 (125)   1 3 6
+4 głosów
3 odpowiedzi 1,223 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2014 w Próby przez użytkownika gameman (125)   1 1 3
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...