• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jak przekonać rodziców do płacenia 1% na rzecz drużyny?

+10 głosów
Jak przekonać rodziców do płacenia 1% na rzecz drużyny skoro nigdy wpłacony 1 % jeszcze do niej nie trafił ;-)?
pytanie zadane 8 stycznia 2013 przez użytkownika Ad Hd (154)   1 3 4
Współczynnik akceptacji: 0%

otagowane ponownie 9 stycznia 2013 przez użytkownika Gacek
   

2 odpowiedzi

+3 głosów

Jakoś dziwnie znam , właśnie taką sytuację że wpłacony 1 % na konkretną drużynę nie trafił do niej ( bo coś tam coś) , ale trzeba o to walczyć w swojej Chorągwi ( choć nie powiem bo to przykre i hańbiące zarazem,że ktoś posuwa się do takiej niegodziwości zasłaniając się "majestatem prawa".)Każda kwota z 1% przekazana na konkretną drużynę jest tzw. kwotą celową i musi byc bezwzględnie przekazana -bo inaczej nosi to znamiona przestępstwa skarbowego.

ps.Moja walka z KCh(jeżeli to można nazwać walką?) trwała prawie rok,choć nie którzy z moich przełożonych" poddali się " ja " nie składałem broni"- i proszę udało się -przkazano na konto DH ładną kwotę ponad 1.tyś- (a mieszkamy naprawdę w małym miasteczku a, darczyńcami byli rodzice i  " ludzie ,którzy ufają harcerzą"takie nasze " dobre anioły") 

odpowiedź 9 stycznia 2013 przez użytkownika ponury72 (323)   1 4 13
A skąd druh wiedział jaka kwota powinna trafić do drużyny? Jeśli chorągiew nie udostępni wykazu wszystkich wpłat, to trochę ciężko zweryfikować, które z nich miały trafić do konkretnej drużyny.
Pytam bo sam mam pewne wątpliwości w kwestii zeszłorocznych rozliczeń i nie bardzo wiem jak mogę chorągiew "sprawdzić" czy nas dobrze podliczyli.
Witam a KCh  skarbnicy hufca powinni dostali "podobno" pełny wykaz 1 % za 2011 więc tą drogą i "my"od nich dla ustalenia wszystkich przekazów nazwijmy to "imiennych" dla każdej DH
U nas niestety hufce dostały tylko rozliczenia swoich jednostek. Pozostaje zatem wierzyć, że w wykazach są wszystkie kwoty. No i nie wiadomo co z wpłatami nie do końca jasnymi, gdzie ludzie popełnili jakieś pomyłki itp...
+1 głos
Jeżeli przedstawisz fajny cel to wszystko może się udać! :)
Bo jeżeli na spotkaniu z rodzicami powiesz im, że po prostu tego potrzebujecie - bo tak, to będzie trudno. Możecie z drużyną nagrać filmik o swoich marzeniach, to może być np. obóz za granicą, to mogą być polary dla drużyny, to mogą być warsztaty z jakimś profesjonalistą. Cokolwiek....żeby przedstawić rodzicom, w dość fajny sposób na co potrzebujecie pieniędzy. Jeżeli rodzic zobaczy, że dziecko tego chce, że dziecko jest świadome tego na co zbieracie, że dziecko zacznie mu mówić 'wymarzyliśmy sobie to i to" , to w końcu zacznie o tym dłużej myśleć. Dojdzie oczywiście do wniosku, że jeżeli drużyna posiada więcej pieniędzy na koncie to on nie będzie musiał płacić całej masy kasy na ZHP. Trzeba też uświadomić, że w drużynie nie ma samych bogaczy (no chyba, że są) i że za te pieniądze drużyna może np. dofinansować komuś wyjazd, albo może zrobić biwak za darmo dla drużyny ;)
odpowiedź 8 stycznia 2013 przez użytkownika Olga Antczak (209)   1 2 8

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 558 wizyt
pytanie zadane 31 października 2014 w Finanse przez użytkownika Olq (227)   4 13 19
0 głosów
3 odpowiedzi 318 wizyt
pytanie zadane 16 października 2014 w Finanse przez użytkownika Olq (227)   4 13 19
+7 głosów
1 odpowiedź 1,483 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2014 w Finanse przez użytkownika abc (427)   9 18 23
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2016 w Finanse przez użytkownika jack741 (350)   4 17 22
+5 głosów
3 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2014 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Lilyan (177)   2 5 7
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...