• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jakie macie pomysły na mini festyn harcerski?

+6 głosów
W ramach tegorocznej akcji naborowej 2 września organizujemy pod szkołą mini festyn harcerski. Każdy wychodzący ze szkoły będzie miał możliwość obejrzenia prezentacji naszych zdjęć i wzięcia udziału w zajęciach na kilku stoiskach. Brakuje nam jednak pomysłu na stoisko, które chcieliśmy nazwać "jamborowym" - zostało nam mało czasu, a chcielibyśmy przeprowadzić jakąś krótką, intrygującą/ciekawą aktywność związaną właśnie ze spotkaniami międzynarodowymi. Jakieś zadanie do wykonania...
Jest to liceum. Chcemy przyciągnąć uwagę głównie pierwszych klas.
pytanie zadane 31 sierpnia 2013 przez użytkownika KoT (6,534)   32 76 127
Współczynnik akceptacji: 21%
   
Na razie nie zamykam, bo może jeszcze ktoś coś doda, a odpowiedzi przydadzą się innym.
W każdym razie postanowiliśmy zmienić koncepcję i zrobić małą zabawę z węzłami - polega to na tym, że każda z 2 osób ma związane sznurkiem ręce, a sznurki te krzyżują się; zadanie polega na tym, żeby "odczepić" się od siebie nie zdejmując pętli z rąk (nie przecinać itd.). To taka żeglarska zabawa ;) Trochę myślenia i kombinowania, a do tego sporo śmiechu. I można się potem przed znajomymi pochwalić jak się zna zasadę :)
O Jambo będzie tylko mała wystawa.

1 odpowiedź

+4 głosów
Załatwić komputer (albo kilka) z dostępem do internetu. Można wtedy spróbować złapać jakiś skautów na scoutlinku (albo umówić się tam z jakimiś znajomymi skautami jeśli utrzymujecie kontakt lub chociaż wymieniliście kontakty na jamboree).

Albo niech poszukają jakiś informacji o skautach (taki quiz, ale z możliwością szukania informacji w internecie). Można ich wtedy nakierować na różne ciekawostki o skautach (liczba skautów na świecie, w jakich państwach nie ma skautingu, może trochę historii, Bear Grylls, gdzie i kiedy kolejne Jambo, JOTA, JOTI, JOTT). Warto też zapowiedzieć (np. przez odpowiednie pytanie) JOTI i może zrobicie sobie wtedy LAN party? Ostatnio takie miało miejsce u nas w hufcu i polecam - mogę podzielić się pomysłami ;)
odpowiedź 1 września 2013 przez użytkownika karol-gro (17,704)  
edycja 1 września 2013 przez użytkownika karol-gro
Nigdy nie brałam udziału w JOTT, JOTA ani JOTI... Chętnie się czegoś o tym dowiem :)
Jamboree On The Trail - co roku jakoś koło weekendu majowego. Na całym świecie skauci wychodzą na wędrówki i spotykają się na szlaku. Duży wędrowniczy JOTT organizuje co roku Referat Wędrowniczy Chorągwi Gdańskiej - polecam.
Jamboree On The Internet - co roku w październiku jakoś. Wspólne chatowanie na IRC-u (scoutlink - serwer IRC-a dla skautów) oraz inne łapanie kontaktów ze skautami ze świata. U nas w hufcu wszyscy wzięli laptopy, powieszono mapę świata i każdy zaznaczał, z kim nawiązał kontakt. Na bazie tego było kilka konkursów - kto skontaktuje się z najbardziej egzotycznym krajem, największą ilością krajów itp. Sam WOSM organizuje wtedy jakieś konkursy - można wymieniać się kodami, zdobywa się punkty itp. Tu jest napisane na temat ZHP w JOTI: http://joti.zhp.pl/
Jamboree On The Air - w tym samym czasie co JOTI, ale w eterze (krótkofalówki i inna łączność radiowa). Nie znam się na tym i nigdy nie brałem udziału (ale jeśli macie kontakt z pasjonatami to może być bardzo ciekawe!).
Za każdym razem można wcześniej zgłosić uczestnictwo i (za opłatą) dostanie się plakietki imprezy od WOSM-u.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 632 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Pomysł na... przez użytkownika julkkaga (317)   13 27 34
0 głosów
1 odpowiedź 1,103 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Pomysł na... przez użytkownika chomik95 (216)   6 9 13
+1 głos
1 odpowiedź 477 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 przez użytkownika Kacep (135)   1 5
+3 głosów
2 odpowiedzi 2,906 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2014 przez użytkownika PanGruszka (139)   2 2 8
0 głosów
2 odpowiedzi 1,673 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Julia2002 (105)   1 1 3
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...