• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Medialna strona ZHP

+11 głosów
Czuwajcie druhny i druhowie!

Zastanawiam się nad problemem naszego związku z medialną stroną promocji naszego harcestwa. Nigdy nigdzie nie można znaleść żadnych spotów, artykułów czy innych treści które triafiałyby do społeczeństwa, które zachęcałyby, czy pokazywały jak wygląda harcerstwo. Dlaczego?

W Anglii w mojej opinie zastosowali najlepszy możliwy chwyt marketingowy - wykorzystali wizerunek światowej gwiazdy Bear'a co przynosi efekty - na zjady, zloty, czy imprezy trzeba zapisywać się z miesięcznym wyprzedzeniem, bo jest tylu chętnych że nie starcza po prostu miejsc.

A co daj nam nasz związek? Czy widać go gdziekolwiek w jakiś mediach? Siedzę często w pracy i przeglądam różne portale informacyjne itp i nigdzie nie mogę natknąć się na żaden pozytywny artykuł, jednie gwałt i skazaniem w Wieliczce, wypadek harcerza Chorągwi Dolnośląskiej ( jeśli popełniłem błąd, proszę mnie poprawić ), czy spadające drzewo na uczestnika obozu. Nigdzie nie ma promocji.

Jeśli chodzi o drogę przekazu jaką daję portal YouTube, też leżymy. Prosty przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=0q5Qh6luQf8 POLSKA

vs.

http://www.youtube.com/watch?v=h1N3mq7uAYI&feature=player_embedded
pytanie zadane 16 sierpnia 2013 przez użytkownika Kuba Kromka (320)   2 6 12
Współczynnik akceptacji: 0%
   
Drobne sprostowanie Bear robi PR dla organizacji ale na zewnątrz organizacji. Fakt sporych limitów miejsc jest podyktowany ograniczeniami czysto formalno-prawnymi - na określoną ilość uczestników potrzebna jest odpowiednia ilość kadry. Programowo ogarnąć krajowy zlot przy n-tysiącach uczestników też jest ciężko. To że trzeba się zapisywać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem jest normą w GB i Irlandii (wiem bo 6 lat tam spędziłem). Co do samej promocji naszego związku owszem jest wiele do zrobienia a dlaczego tak wygląda jak wygląda mam nadzieję że niebawem otrzymamy od kogoś z Wydziału promocji np Karola.
Masz rację. A jakie konkretnie jest pytanie? ;)
Wybacz Kuba, ale nie zmierzę się z odpowiedzią na pytanie "Dlaczego?". Podrzucę Ci za to garść linków bo o harcerstwie trochę się w naszym kraju mówi i pisze. Częściej i codziennie w regionalnych mediach (spójrz na prasówkę: https://twitter.com/zhp360), zawsze gdy odbywa się duża impreza w mediach ogólnopolskich (ostatnio: Toruń-Zlot Wicek, wcześniej m.in. sopockie warsztaty ratownicze RatMAZ -- obydwie imprezy z kompletem obecności na antenach wielkiej trójki TVP/TVN/Polsat, o naszym dorocznym festiwalu obecności w mediach ogólnopolskich przy okazji Betlejemskiego Światła Pokoju nie zapominając).

Pewnie, że łatwiej jest dziennikarzom wpisać o naszych wtopach - w 100 tys. organizacji są one nie do uniknięcia.

http://www.youtube.com/watch?v=YcAsocVoECY&feature=c4-overview&list=LLcpk5VM3dVXoX8TUZYQBiIw

Tyle na szybko,
pozdrawiam serdecznie z Europejskiej Konferencji WOSM/WAGGGS w Berlinie!

hm. Karol Gzyl
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP
Dziekuje serdecznie, za ten materiał. Zmienia on trochę moje spojrzenie na temat - ale wciąż uważam że mogłoby być lepiej :)
Osobiście miałem nadzieję na nieco szerszy opis "zagadnień PRowych" bo faktycznie nie za dużo o nas słychać. Zdaję sobie sprawę, że w dużej mierze rolę tu odgrywają pieniądze (inne organizacje skautowe wynajmują profesjonalne firmy do przygotowywania spotów i materiałów filmowych) lecz "budżetowo" też można coś załatwić...
Mirek,

nie wiem, czy zapytaj.zhp.pl jest miejscem na szerszy opis zagadnień PR-owych :-)
Jak na chwilę obecną "zapytaj" jest jedynym ogólnie dostępnym i znanym miejscem gdzie takie pytanie się pojawiło i gdzie odpowiedź bądź link do niego również powinien sie ukazać - nie ma najmniejszego problemu by takie zagadnienie opisać np. na stronie media.zhp.pl czy innej.
Podczas Zlotu Kadry ZHP dowiedziałem się, że zajmujemy trzecie miejsce w rankingu zaufania społecznego, więc chyba nie jest tak źle :) Usłyszałem też, że nowa szata graficzna jest dobrze odbierana w świecie biznesu. Trzeba tylko robić swoje i dbać o dobrą promocję.

A może sami byśmy pozyskali honorowego przedstawiciela harcerstwa? Jest kilka osób, które by mogły by zostać.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 1,527 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika jhony (174)   2 3 10
0 głosów
2 odpowiedzi 454 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w Drużyna przez użytkownika jacktorn (236)   1 2 13
0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2022 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika StrzelbA_MK (281)   2 29 36
0 głosów
2 odpowiedzi 815 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2022 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Seikatsu (142)   2 4 7
+1 głos
1 odpowiedź 435 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...