• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Dlaczego wyłączono forum.zhp.pl ?

+17 głosów
Kto (imiennie) i dlaczego (powody) podjął taką decyzję ?
pytanie zadane 12 czerwca 2013 przez użytkownika harclot (2,605)   15 32 82
Współczynnik akceptacji: 13%
   

Dziś pod komunikatem o zamknięciu forum pojawił się dopisek:

Pytania w sprawie zamknięcia forum prosimy kierować na [email protected].

Nie ma sensu, żebyśmy wszyscy teraz słali pytania, więc jak ktoś otrzyma odpowiedź na to pytanie to może niech tu je opublikuje ;)
Wysłałem do biura prośbę, by zamieścili odpowiedź tutaj lub poprosili o udzielenie odpowiedzi osobę kompetentną/
I to by chyba było na tyle...  :(
Czy nie minął już termin odpowiedzi ustalony w instrukcji kancelaryjnej (chyba)? Jest jakaś odpowiedź?
Poproszono mnie o "dłuższy termin" ;)
Faktycznie dość długo tę odpowiedź szlifują...  ;)

2 odpowiedzi

+4 głosów
"Trochę" późne oświadczenie pojawiło się na stronie ZHP:

http://www.zhp.pl/index.php?news=1203
odpowiedź 20 października 2014 przez użytkownika karol-gro (17,704)  
edycja 21 października 2014 przez użytkownika karol-gro
Odpowiedź jest, szkoda, że trochę mija się z prawdą. Co najmniej dwie osoby zupełnie niezależnie zaproponowały posprzątanie forum i aktualizację silnika tak, by ataki spamowe nie były problemem. No cóż...
...nie wspominając o pomysłach migracji forum na dowolną inną platformę, a w krótkiej perspektywie po prostu ręcznego wywalania spamu, co przy tej skali forum i liczbie zainteresowanych też nie byłoby problemem.

Pojawili się też zainteresowani przeniesieniem forum na zewnętrzny serwer, albo w niezmienionej formie, albo choć jako archiwum tylko do odczytu. Odzewu nie było.

W sumie takich for jest w Sieci milion, na tematy od geopolityki po żółwie ninja, i jakoś ludzie dają radę to utrzymywać i nie tonąć w spamie. Tłumaczenie, że stutysięczna organizacja nie potrafi i dlatego trzeba zamknąć jedyną platformę instruktorskiej dyskusji, nie stawia nas w korzystnym świetle.
Cóż, to rekord świata w długości odpowiadania na pytania całkiem dużej liczby osób. Niektórzy użytkownicy Forum sobie czekając ...zmienili nawet Watrę. Dziś siedzą u Wielkiego Gazdy. Odpowiedź, jak odpowiedź, parę czarodziejstwa i szamaństwa informatycznego....Ale najciekawsza konstatacja, to ta, że  dramatycznie spadła ilość użytkowników i.....nie ma dla kogo administrować. Przepraszam p.t. druhowieństwa, to już jest jazda po bandzie! Forum tak uwierało, że po prostu pozwolono mu na obsuniecie się w niebyt! Po pierwsze moderatorzy, po drugie administrowanie, po trzecie rażąca niechęć odpowiadania p.t władz Związku na niewygodne pytania, a Prawo Prasowe jakoś tak "wciągnęło" te nieszczęsne Fora....Rozumiem, ze coś się może zestarzeć, ale jak jest multum chętnych żeby to poprawić ????????????/

Jak władza jakiejś Organizacji traci kontakt z ruchem oddolnym to co robi??? Likwiduje FORUM. W Krakowskiej Chorągwi ZHP parę lat temu zrobił to były komendant. Jako pierwszy w Związku. W ZHR tez tak było, tylko jakoś tak do dziś nikt nic nie wyjaśnił......

A na temat Fejsa (APAGE!) i istniejących możliwości? Koń jaki jest każdy widzi. A Zapytajka? Fajna, tyle ŻE TO NIE FORUM!
Wilku - podpisuję się rękoma i nogami!
Był moment, gdy mając więcej wolnego czasu proponowałem objecie opieka moderatorską - bez odzewu. Za to były chęci ograniczania dostępu do forum, które jak to forum, miało tez wątki krytyczne wobec władz ZHP różnych szczebli, także przedsięwzięć, które nie zawsze były porządnie realizowane. To jest HISTORIA - dowód, że nie wszystko zawsze było cacy, albo że osoby niepopularne i niechętnie dziś widziane kiedyś miały jakieś sukcesy, więc... najłatwiej taki ślad zatrzeć. Proceder bardzo popularny w naszym stowarzyszeniu (wiele serwisów, w tym stron środowisk w ten sposób załatwiono, cenzurując historię). tylko przeświadczenie, że to załatwi sprawę głupie - bo natura nie zna pustki i dyskusje nadal są i będą, tyle, że już zupełnie poza kontrolą i możliwością śledzenia przez organizację. I bez możliwości ustalenia jakichkolwiek zasad wymiany przemyśleń.

Tak więc jedynym skutkiem likwidacji będzie (jak to bywało i wcześniej) utracenie bardzo cennych zasobów (tam, gdzie dyskusje były merytoryczne, tworzące bank wiedzy). Żadne "Zapytaj" tego nie zastąpi - bo to narzędzie inne, do innych celów i przy zbyt wielu wpisach przeszukiwania zasobów staje się udręką.
+1 głos
Po wiekach niebytności na forum.zhp zalogowałem się dziś i w sumie... szok... nie znam powodu wyłączenia, ale skoro leży i jest od groma spamu, to nie dziwię się, że jest wyłączony. Pewnie brak odpowiedzialnych moderatorów jest też jedną z pochodnych wyłączenia.
odpowiedź 1 lipca 2013 przez użytkownika Sergiusz Papuga (672)   2 5 19

Podobne pytania

+12 głosów
2 odpowiedzi 461 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2013 przez użytkownika Dominik Jan Domin (9,869)   39 88 189
+1 głos
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2021 w meta-zapytaj przez użytkownika afftlen (755)   5 9 19
0 głosów
0 odpowiedzi 664 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2018 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Małgorzata (105)   1 1 3
+1 głos
1 odpowiedź 680 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 1,399 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2015 przez użytkownika Bartek Głodek (313)   2 4 12
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...