• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Co sądzicie o reformie mundurowej w 2006 roku?

+5 głosów
Ja osobiście w tym właśnie roku wstępowałam do zuchów. Bardzo żałowałam, że obowiązuje mnie już zuchowy kapelusz, a nie beret ;(
pytanie zadane 8 maja 2013 przez użytkownika Veronica.Olga (304)   3 8 15
Współczynnik akceptacji: 0%
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Ja w zhp od 2007 r. więc nie mam porównania. Ale teraz głupie jest, że zuchy mają zwykły pas, a nie ze słoneczkiem :(
odpowiedź 8 maja 2013 przez użytkownika ignis2000 (450)   7 12 27
Za to ma to taki plus, że zuch stając się harcerzem nie kupuje nowego pasa.
To że zuchy mają takie same mundury jak harcerze jest jak fajne że pewnością duże ułatwienie dla drużynowych (w sensie że kiedy zuch przechodzi do drużyny powinien dostać barwy już harcerskie, a kiedyś...cóż nie często tak było ( bo własnie "jak zuch będzie wyglądał w mundurze zuchowym,a barwach harcerskich?!")

Jeśli chodzi o resztę rzeczy- bardzo się cieszę, że damskie mundury maja takie wcięcie że wreszcie biust ma się gdzie podziać, a jednocześnie nie wygląda się jak w worku. Jednocześnie nie podoba mi się flaga i logo na kieszonce, trochę tego za dużo się robi.

Jeśli chodzi o spódnice cieszę się że jest ciemniejsza, jest to bardziej funkcjonalne, już nie boje się usiąść na ławce, tak jak było z moim wcześniejszym wyblakłym mundurem.Często słyszę że szkoda że nie rozpina się spódnic na środku, ale myślę że to większe zmartwienie dla harcerek które biegają w HBT-ach:)

Bardzo mnie denerwuje to że mimo wycofania się z wywijek wiele środowisk je nadal nosi...Mi również ich brakuje, kiedy zakładam zwykłe niskie trampki niestety zakończenie getr często z wymyka się i widać skarpetkę, a wiwijki zgrabnie to maskowały;-)

Generalnie jeśli chodzi o mundury harcerskie- jest to moim zmiana na plus- ani mój,ani małżonka mundur nie zmieniły koloru, troszkę się mechacą na kołnierzu, ale są często używane, są ładnie uszyte, nie sposób w nich źle wyglądać, nawet instruktorzy w krótkich spodenkach nie wyglądają całkiem przyzwoicie ( co wcześniej raczej nie miało miejsca). Spódnice mógłby być krótsze, ale wcześniej tez podwijałam, wiec nie jest to problem. Nie ma równiez w obecnym regulaminie mundurowym nic o butach. Kiedy widze sandały i getry, robi mi się conajmniej slabo...


Jeśli chodzi o wycofanie mundurów instruktorskich uważam że jest to duży błąd. O ile jeszcze 40letnia instruktorka wygląda ok w takim samym mundurze jak harcerze, tak juz 60letnia nie zawsze...W  garsonkach i bucie na drobnym obcasie wygladały poprostu- godnie i solidnie.

Własnie brakuje mi w regulaminie mundurowym takich drobnych,ale ważnych szczegołów które "sa zwyczajowe" jak np. to ze do munduru nie nosimy rózowych rajstop w motylki, włosy powinn być związane żeby było widać pagony itp.
No mundur tak, ale pas był fajny. Zuchy miały coś swojego
+1 głos
A Mi nie podoba się to, że kołnież od munduru strasznie się brudzi i nie da się odprać. :-/  W ll RP w wojsku używano żabotów/halsztuków, ale wtedy kołnież musi być stójką.
odpowiedź 8 maja 2013 przez użytkownika Kamil (609)   6 14 29
Mój się odpiera :)

Ale: widziałem drużyny z naszytymi dodatkowymi kołnierzykami - łatwiejsze w praniu. I męskie z czarnymi, i żeńskie z białymi, dzierganymi ręcznie w około na chabrowo :)
Ojeju, musiały być śliczne! :3

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 3,604 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Regulamin mundurowy przez użytkownika dh.młoda (289)   7 17 24
+24 głosów
8 odpowiedzi 3,007 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2013 w Regulamin mundurowy przez użytkownika KoT (6,534)   32 76 127
+8 głosów
2 odpowiedzi 2,321 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2013 w Regulamin mundurowy przez użytkownika dh.Trutka (240)   6 8 13
+11 głosów
8 odpowiedzi 7,075 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2013 przez użytkownika dh.Trutka (240)   6 8 13
+1 głos
1 odpowiedź 959 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Regulamin mundurowy przez użytkownika BobiT (145)   3 5 12
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...