• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


zbiórka dokoła świata

+7 głosów

Witam :D!!! Chciałam bym przeprowadzić szereg zbiórek o tej samej tematyce :Podróż dokoła świata. Czyli: parę zbiórek ''krajoznawczych'' w których to krótko przedstawię: Europe, Azje, Afrykę, Amerykę [Południową i północną] oraz Australię(miały również odbyć się zbiórki o 2 biegunach ale po krótkiej dyskusji z samą sobą doszłam do wniosku że odpuszczę sobie te bieguny :P). Na każdy z wymienionych postanowiłam poświęć 1 zbiórkę (1,5 h- 2h). Jednak jest to bardzo trudne zadanie do wykonania bo ja w 1godzinę przedstawić taki teren gigantycznej wielkość??. Więc trzymając się nadal tematu (podróży) po kolejnej dyskusji ze mną postanowiłam wykonać mapę świata na której zaznaczę następujące punkty do których to będziemy dążyć na zbiórkach. I pozostaje pytanie: JAKIE PUNKTY WYBRAĆ ??? Myślałam o Ameryce < z tygodnia Amerykańskiego (lidl :P) wykonałam bym babeczki i tradycyjne ciasto, opowiedziałam bym o mapie itp.> , Włoszech <zamówiłam bym pizze, pokazałam fotografie i ciekawostki>, Australii <ciekawostki itp> po za tym : Turcja, Holandia, Indie... i mnóstwo krajów ALE boje się że zabraknie mi zbiórek (poświęć mogę 4zbiórki_ 5zbiórek) WIĘC ZWRACAM SIĘ Z PYTANIEM: jakie kraje wybrać czy może jednak kontynę ty??? Jak przedstawić kraj/kontynent na zbiórce??????

pytanie zadane 4 stycznia 2013 przez użytkownika harcerka_1 (145)   1 2 4
Współczynnik akceptacji: 100%

edycja 5 stycznia 2013 przez użytkownika Piszu
   
Pytanie pisane ciurkiem z pewnością nie będzie czytelne dla ludzi :) Założe się, że wielu nie będzie się chciało przebrnąć przez tekst. Może parę akapitów oraz poprawa błędów ortograficznych i stylistycznych?

3 odpowiedzi

+5 głosów
 
Najlepsza
A może ugryźć to inaczej. Niech to zastępy, zespoły przygotują się do wielkiej wyprawy dookoła świata a podróżą przez kontynenty będzie zimowisko, biwak etc.? Wtedy każdy się zaangażuje i nie będzie tylko odbiorcą.

+

odpowiedzialność za powierzone zadanie

wspołzawodnictwo

praca zespołowa

komunikacja

samodzielność - poszukiwanie informacji

zaradność
odpowiedź 4 stycznia 2013 przez użytkownika Gracja Bober (4,592)   29 59 101
wybrane 13 sierpnia 2013 przez użytkownika PLscout
sprawności może wpadną ;)
+2 głosów
Proponuję postawić w 5 zbiórkach na 5 wybranych przez Ciebie kontynentów. Wybierasz wtedy po 5 najciekawszych rzeczy z kazdego kontynentu co daje Ci przy 2 godzinnej zbiórce mniej więcej 15 minut na jedną + podsumowanie. Mając Azję bierzemy: robienie prostego suszi albo ryżu z kurczakiem i dodatkami (20 zł przy grupie 10 osób), proste słowa w języku japońskim, coś z kultury indii. itd itd. Zadanie staje się wtedy proste tym bardziej jak zrobisz to co zasugerowała Gracja podzielisz ludzi na grupy robocze i to one przygotowuja krótką prezentację danego kontynentu np na początku, a potem Ty dokładasz takie 2-3 pikatne rzeczy zabawowe: suszi, zabawy etc.
odpowiedź 5 stycznia 2013 przez użytkownika Adam Pietrzak (1,183)   5 10 21
+1 głos
1. Dla kogo ta zbiórka? Zuchów, harcerzy, wędrowników?

2. Czemu taki temat? Jakie są cele tej zbiórki? Czym Twoja zbiórka ma się różnić od lekcji GEOGRAFII w szkole?

3. Jeśli już, to jako cykl tematyczny - typu "80 dni Dookoła Świata" - i pasuje mi to do zuchów.

Ale zamiast "zamówiłam pizzę", "upiekłabym ciasto" dałbym "w zastępach upiekliśmy ciasto", co nadaje się nawet dla zuchów: "Na gotowym blacie do pizzy ułożyliśmy składniki i upiekliśmy pizzę! Wielką! A Wojtek zjadł 4 kawałki!".

Do tego: poszperać w necie - jak wygląda scouting w tych krajach, ściągnąć zdjęcia, jakąś grę skautową (dla odpowiedniego wieku) i zagrać w nią na zbiórce...

No i cel - o co się pytałem - bowiem, czy chcesz tylko zrobić zbiórki? A może, żeby harcerze czy zuchy się czegoś dowiedzieli? Czego? Coś zrozumieli? Co? Że co prawda w USA mają pełno dolarów, ale już w w Afryce jest z tym gorzej, a skauting działa?
odpowiedź 19 stycznia 2013 przez użytkownika Dominik Jan Domin (9,866)   38 88 189

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,036 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2016 w Pomysł na... przez użytkownika minimini (147)   7 13 17
+10 głosów
6 odpowiedzi 11,213 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2013 przez użytkownika Karolina_ (510)   6 10 21
+4 głosów
2 odpowiedzi 525 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2013 przez użytkownika harcerkacc (665)   15 25 39
0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2019 w Pomysł na... przez użytkownika Aleksandraa (442)   6 11 23
+1 głos
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Pomysł na... przez użytkownika Buqelemun (115)   3 5
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...