• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy drużyna na okresie próbnym powinna być zarejestrowana do systemu ewidencji ZHP?

+6 głosów
pytanie zadane 4 marca 2013 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika sawik (165)   2 4 5
Współczynnik akceptacji: 0%

otagowane ponownie 5 marca 2013 przez użytkownika KoT
   

4 odpowiedzi

+3 głosów
Drużyna w okresie próbnym ma osiągnąć pewną liczebność. Czyli musi mieć pewną liczbę członków z przydziałem, ew. z przynależnością. Fakt uzyskania członkowstwa, przydziału, przynalezności mają być odnotowane w ewidencji. Więc drużyna musi się tam znaleźć w miarę szybko.

Nie wiąże się to z opłacaniem składek. Drużyna odprowadza składki w danym roku wg liczby członków z przydziałem 31 grudnia roku poprzedniego. Ale zbiera składki od wszystkich. Dodatkowo od nowych członków ZHP (których nie było w ewidencji 31 grudnia) w ciągu roku zbiera całą składkę, której całość pozostaje w drużynie.
odpowiedź 4 marca 2013 przez użytkownika royas (22,194)  
RETY !!!
Drużyna nie płaci żadnych składek !

To drużynowy jedynie PRZEKAZUJE (za I kw. do 20 marca) do komendy hufca minimum 80 % WPŁACONYCH mu składek.

To jaki był stan drużyny w dniu 31 grudnia nie ma najmniejszego znaczenia (dla kwoty przekazywanych składek).
+3 głosów
Napiszę jeszcze jedną odpowiedź bo znalazłem konkretne przepisy:
 
 
INSTRUKCJA w sprawie prowadzenia i przyznawania dostępu do systemu informatycznego Ewidencja ZHP oraz trybu powoływania administratorów bezpieczeństwa informacji:
 
2. Nową podstawową jednostkę wprowadza do systemu właściwy administrator w ciągu 7 dni od daty ukazania się rozkazu:
wpisuje nazwę i numer jednostki – z określeniem jej statusu np. próbna.
 
 
 
odpowiedź 21 października 2014 przez użytkownika royas (22,194)  
+1 głos
Oczwywiście, że tak, gdyż jest to normalna jednostka działająca w ZHP. Tak samo musi opłacić składki, i co się z tym wiąże, musi być w ewidencji.
odpowiedź 4 marca 2013 przez użytkownika Wojtek Sidorowicz (1,786)   4 19 40
Rozumiem że rejestrując jednostkę w hufcu przyszły drużynowy drużyny próbnej musi mieć na 100% pewnych harcerzy którzy uczestniczą w życiu drużyny zatwierdzając jednostkę musi mieć na dzień dobry ich wszystkie dane do ewidencji.  I rozkazem powołanym przez komendanta hufca od razu zakłada konto do ewidencji co wiążę się również z opłacaniem podstawowej składki członkowskiej ZHP za kolejne miesiące na okresie próbnym. Czy istnieje dokument w ZHP który nakazuje rejestracje jednostek próbnych w ewidencji ZHP.
Nie jest to możliwe, żebyś miał 100 % skład drużyny od razu na starcie. Prosząc komendę hufca o utworzenie jednostki na okresie próbnym dopiero zakładasz, że zrobisz nabór w szkole, która się zgodzi na działanie w niej. Okres próbny jest czasem relatywnym, zależnym od wielu czynników. W przypadku jednej jednostki będzie trwał 4 miesiąca, a w przypadku innej pół roku. A po półrocznej działalności, zakładając, że nadal na okresie próbnym, masz już członków drużyny, za których powinieneś opłacić składki. Nie można powiedzieć, że na jednej komendzie założysz drużynę, przedstawisz członków, opłacisz składki. To wszystko można rozłożyć w czasie. Ale, żeby członkowie próbnej gromady mogli pojechać bez dodatkowych kosztów, muszą być zewidencjonowani.
Pisząc dalej komendant hufca prosi mnie o zapłacenie składek w okresie próbnym nawet jeśli nie jest ona w ewidencji. A co w przypadku kiedy nie uda nam się z drużyną jest wiele czynników drużyna to tylko grupa ludzi która może się rozpaść. I zakładając że po 3 miesiącach okresu próbnego nam się nie uda zostaje drużynowy z długiem za składki do zapłacenia za osoby które najpierw się zobowiązały a potem zrezygnowały z harcerstwa. Często dzieci nie znają tego że drużynowy zobowiązuje się do przekazywania składek. Wiadomo że składka wiąże się z ubezpieczaniem członków  ZHP i innymi profitami które znamy jako instruktorzy. Ale chodzi mi o pewną zależność czy powołując nową jednostkę komendant nie jest zobowiązany od razu wpisywania ja do ewidencji. Skoro każdy członek ZHP ma być w ewidencji.
+1 głos
Drużyna, po formalnym powołaniu (co ogłasza się w rozkazie kh), winna być niezwłocznie umieszczona w Ewidencji.

Kwestia rejestracji drużyny w Ewidencji jest niezależna od ilości osób "przypisanych"do niej.
odpowiedź 5 marca 2013 przez użytkownika harclot (2,605)   15 32 82
A możecie podać link do zapisu w tym temacie? Regulamin Ewidencji (którego nie mogę znaleźć) czy jakaś uchwała?

http://dokumenty.zhp.pl/176_strona_glowna-ix._instrukcje_i_zasady_organizacyjne_-i._sprawy_czlonkowskie załącznik do "Uchwała Głównej Kwatery ZHP nr 161/2008 z dnia 13 listopada 2008 r. w sprawie wprowadzenia systemu Ewidencja ZHP Związku Harcerstwa Polskiego"

Podobne pytania

+5 głosów
3 odpowiedzi 1,446 wizyt
+6 głosów
1 odpowiedź 1,055 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 697 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika filipo24 (136)   4 5 9
+1 głos
1 odpowiedź 448 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...