• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Naramiennik wedrowniczy - drużynowy - zasady

+1 głos
Czuwaj! Czy w sytuacji kiedy drużynowy nie posiada naramiennika i ma już roczne doświadczenie drużynowego to jakie warunki musi spełnić aby otworzyć i zamknąć próbę wedrowniczą? Czy konieczny jest kurs drużynowych wedrowniczych?
pytanie zadane 11 grudnia 2021 w Próby przez użytkownika ruuumian (110)   1 3
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

0 głosów

Czuwaj!

Pytanie zadane dość dawno, nie wiem czy już Druh/na znalazł/a odpowiedź na nie, ale spróbuję odpowiedzieć.

Moje pierwsze pytanie brzmi - drużynowym jakiego pionu jesteś? Bo jeśli wędrowniczego to oczywiście konieczny jest jak najszybszy kurs drużynowych wędrowniczych! A jeśli nie, to taki kurs na pewno nie jest potrzebny.

Pytanie teraz, czy w takim razie jesteś członkiem DW. Nowy SIM usystematyzował i sprecyzował wymagania do zdobycia naramiennika i jednym z nich jest: " Działam w zespole wędrowniczym (aktywnie uczestniczę w jego życiu, znam jego tradycje, patrona, konstytucję) ". Na wgl o nowym simie piszą że: "Od teraz naramiennik wędrowniczy ma pełnić funkcję przynależności do odpowiedniej grupy metodycznej. Nadal więc mogą zdobywać go jedynie harcerki oraz harcerze zrzeszeni w drużynach, bądź patrolach wędrowniczych."  i

"Zdobywanie stopnia HO oraz HR nie będzie uzależnione od zdobycia naramiennika wędrowniczego. Tym samym stanie się on "potwierdzeniem" przynależności do ruchu wędrowniczego oraz działania w zespole wędrowniczym. Powstanie również nowy naramiennik starszoharcerski, którego celem będzie przygotowanie harcerzy starszych do działania w zastępie starszoharcerskim. Co ważne, mają to być narzędzia dla harcerzy, a nie dla kadry. Ta nie powinna ich nosić na swoim mundurze jeżeli wcześniej ich nie zdobyła."

Czyli podsumowując - jeśli jesteś członkiem DW, to do dzieła, zdobywaj naramiennik na takich samych zasadach jak każdy inny wędrownik, nie ma specjalnych warunków. Jeśli jesteś drużynowym DW - to JEDŹ JAK NAJSZYBCIEJ NA KURS DRUŻYNOWYCH W (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) a skoro nie zdobyłeś naramiennika wcześniej, to teraz nie ma za bardzo sensu go zdobywać. Jeśli nie jesteś członkiem DW ani patrolu wędrowniczego, no to sory memory, ale nie możesz zdobywać naramiennika, bo nie działasz w metodyce wędrowniczej :)

Mam nadzieję że pomogłam:)

odpowiedź 27 grudnia 2021 przez użytkownika h.a.r.c.e.r.k.a. (1,451)   4 11 34

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 3,364 wizyt
pytanie zadane 3 października 2013 w Próby przez użytkownika Minnie (285)   4 7 16
0 głosów
1 odpowiedź 765 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w Próby przez użytkownika Julia72 (122)   4 6 10
+4 głosów
2 odpowiedzi 580 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2021 w Próby przez użytkownika Losia (126)   1 1 4
0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...