• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy biwak musi być zgłoszony do kuratorium?

+1 głos
Czy biwak organizowany przez drużynę w weekend w roku szkolnym musi byc zgloszony do kuratorium?
pytanie zadane 5 grudnia 2021 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika julkkaga (307)   10 26 33
Współczynnik akceptacji: 0%
   

2 odpowiedzi

0 głosów

Na pewno musi być zgłoszony do komendy hufca i uzyskać jej pozwolenie na wyjazd (Z instrukcji: "O szczegółach realizacji biwaku szef jednostki informuje właściwego komendanta przesyłając
(w formie papierowej lub elektronicznej):
1) nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem biwaku:
a) miejsce biwaku,
b) wykaz kadry biwaku,
c) ramowy plan biwaku, 

2) nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem biwaku:
a) listę uczestników
b) plan finansowy (wpływy, wydatki) ,
c) informację o polisie ubezpieczeniowej NNW.")

odpowiedź 5 grudnia 2021 przez użytkownika h.a.r.c.e.r.k.a. (1,265)   4 11 33
edycja 5 grudnia 2021 przez użytkownika h.a.r.c.e.r.k.a.

W instrukcji znalazłam jeszcze takie przepisy:

170. Należy pamiętać, że w myśl przepisów państwowych biwak może spełniać kryteria wypoczynku
ze wszystkimi tego konsekwencjami i podlega wówczas rejestracji we właściwym kuratorium
oświaty.

165. Biwak musi być zatwierdzony przez komendanta hufca.

Z czego wynika właśnie to, że to komenda hufca zgłasza (lub nie) potrzebę zgłoszenia biwaku do kuratorium :)

0 głosów

Nie, wg rozporządzenia:

 § 2. 1. Organizator wypoczynku zgłasza kuratorowi oświaty zamiar zorganizowania wypoczynku:

 1) w przypadku wypoczynku organizowanego w okresie ferii letnich oraz wiosennej przerwy świątecznej [...]

2) w przypadku wypoczynku organizowanego w okresie ferii zimowych oraz zimowej przerwy świątecznej [...]

więc jak widać, zgłasza się wypoczynek poza rokiem szkolnym. Z tym, że oznacza to nie tylko wakacje i ferie, ale też przerwę na święta bożonarodzeniowe oraz wielkanocne

Poza tym, oczywiście biwak zgłasza się do hufca

odpowiedź 5 grudnia 2021 przez użytkownika qj0n (17,096)  

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 751 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 852 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Uwarowit (465)   9 16 32
+2 głosów
1 odpowiedź 475 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika shadrin121 (287)   14 27 36
+3 głosów
1 odpowiedź 373 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...