• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Zbiórka zastępu

+1 głos
Hejka, jestem zastępową i muszę zorganizować zbiórkę dla mojego zastępu (10-13 lat). Zbiórka ma polegać na zajęciach artystycznych, a czas na jej wykonanie wynosi 1h 10min. Z góry dziękuje :)
pytanie zadane 18 października 2021 w Pomysł na... przez użytkownika Yit (125)   4 6
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

+1 głos
Czuwaj!

Zbiórka harcerska polegająca na zajęciach artystycznych... Brzmi ciekawie, szczególnie dla zastępów pionu H. Jednak, jak wiadomo, da się zanudzić nawet najciekawszym tematem. 1 h 10 min to naprawdę sporo czasu. Brakuje jeszcze informacji na temat ilości uczestników zbiórki, ale bez tego można sobie jakoś poradzić.

Uważam, że dobrym pomysłem jest wszystkim dobrze znana masa solna. Jest niedroga, a robi się ją szybko
i łatwo. Jedyny problem może stanowić to, że wolno schnie. Wtedy wykonywanie jakichś przedmiotów musiałoby potrwać przynajmniej 2 zbiórki - jedna na formowanie, druga na malowanie. Jeśli nie masz na to czasu, ta opcja niestety odpada.

Drugim, myślę że dobrym pomysłem jest robienie kleksów z atramentu. Może brzmi prosto, ale zabawy jest przy tym co niemiara :) Parę kropel atramentu na kartkę, kartka na pół i wychodzi bardzo oryginalna sztuka.
Opcja łatwa, no i stosunkowo tania - atrament można kupić np. w nabojach do piór.

 Może szycie? Jeśli harcerze umieją to robić, to możecie uszyć coś większego, np. poduszkę. Jeżeli nie, to świetnym rozwiązaniem może być nawet konkurs, kto najszybciej przewlecze nitkę przez igłę. Ale tu uwaga: musi być z Wami osoba dorosła, bo jednak z igłami zawsze trzeba uważać.

Zajęcia artystyczne? Teatr jest także sztuką - może jakieś przedstawienie? Odgrywanie ról z bajek, filmów czy książek na pewno się spodoba, a już najbardziej przy akompaniamencie kurtyny, rekwizytów i oczywiście strojów. Możecie też zaimprowizować - to pobudzi wyobraźnię i wywoła uśmiech na każdej twarzy.

Skoro zostajemy jeszcze w klimacie innych rodzajów sztuki to na myśl przychodzi od razu muzyka. Wspólne śpiewanie to naprawdę dobra zabawa. Można przy okazji zaprosić jury (składające się np. ze starszych harcerzy albo rodziców) i przeprowadzić konkurs piosenki. Kategorie: piosenka harcerska, piosenka z filmu, piosenka dla dzieci, kołysanka, no i oczywiście piosenka improwizowana. Jeżeli gracie na instrumentach, mały koncert to również ciekawa opcja.

Jeśli nie masz ochoty na brudzenie się i przy okazji wszystkiego dookoła, a także inne rodzaje sztuki, to zostaje rysunek. Tutaj opcji, jak pewnie wiesz, jest bardzo wiele. Portret, autoportret, krajobrazy, nawet martwa natura. Osobiście jednak uważam, że to zbyt oczywiste i może niektórym się nie spodobać.

Dużo pomysłów, więc może znajdziesz "ten jedyny" :D
Mam nadzieję, że skorzystasz i zbiórka się uda.
Powodzenia ;)
odpowiedź 19 października 2021 przez użytkownika cytrynkaaaa (801)   3 16 38
Dziękuje :) ciekawe pomysły napewno skorzystam.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 15 października 2021 w Pomysł na... przez użytkownika dh.Zuzka (295)   2 10 21
+1 głos
1 odpowiedź 238 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 369 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2020 w Drużyna przez użytkownika Iskierka nadziei (745)   3 8 19
0 głosów
2 odpowiedzi 516 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Roux (366)   20 33 41
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...