• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czym jest przyjaźń i szacunek?

+2 głosów
Muszę przygotować zbiórkę o tematyce więzi międzyludzkich. Potrzebuje kilku pomysłów na zadania w grupie i bez, które pokaże jak ważna jest przyjaźń i szacunek.
pytanie zadane 4 czerwca 2021 w Pomysł na... przez użytkownika siekierka (184)   4 9 15
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

0 głosów
Czym jest przyjaźń? Przyjaźń jest to proces. Długi proces. Przyjaźń jest wtedy kiedy dwie osoby zaufają sobie. Nie muszą codziennie pisać do siebie, codziennie rozmawiać, codziennie wychodzić na spacery, do kina czy widywać się w szkole i każdą przerwę spędzać wspólnie. Moją przyjaciółkę znam od 7 lat a przyjaźnimy się dopiero od 4-5. Nigdy nie chodziłyśmy do tej samej szkoły nawet nie chodziłyśmy do szkoły w tym samym mieście, bo ja dojeżdżałam najpierw do gimnazjum, potem do liceum, nie byłyśmy w tej samej drużynie. A poznałyśmy się na nocowaniu z okazji urodzin jednej z drużyn. Co jest najważniejsze w przyjaźni? To żeby być przyjacielem. Czasem każdy z nas potrzebuje wyciszenia i samotności. Moja przyjaciółka potrzebowała właśnie tego na jednym z wyjazdów. A wszyscy podchodzili, przytulali, pocieszali ją, pytali czy wszystko gra. Było jasne, że nie więc po co te pytania. Kiedy podeszłam zapytałam tylko czy mnie teraz potrzebuje i odpowiedziała, że nie. Ktoś pomyśli każdy tak mówi a w rzeczywistości jest na odwrót ale nie w tym przypadku, ponieważ ona zawsze mówi to co myśli i co czuje. Po pewnym czasie podczas którejś rozmowy podziękowała mi, że jako jedyna dałam zmierzyć jej się z problemem samej tak jak o to prosiła. I to jest właśnie być przyjacielem tym jest przyjaźń. Nie wychodzenie codziennie na spacery i wielogodzinne rozmowy tylko zaufanie i zrozumienie drugiej osoby, tej istoty która często jest tak różniąca się od nas samych.
odpowiedź 28 sierpnia 2021 przez użytkownika Kruszynka (142)   1 1 5

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 905 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,019 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 395 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Pomysł na... przez użytkownika jestemzflavy (105)   1 1 4
0 głosów
1 odpowiedź 491 wizyt
pytanie zadane 29 października 2016 przez użytkownika Roux (371)   23 33 41
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...