• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Pomysł na zbiórkę zuchów.

+2 głosów
Czuwaj!

Jestem przyboczną zuchów. W tą sobotę ma się odbyć zbiórka online z moimi zuchami o temacie "Niesamowita podróż Orient Expressem". Niestety przez to, że jest to online nie mam zbytnio pomysłów na zbiórkę. Czy chce ktoś mi pomóc?

Z harcerskim pozdrowieniem
pytanie zadane 26 maja 2021 w Pomysł na... przez użytkownika szyszek_zab (156)   1 3 10
Współczynnik akceptacji: 33%
   

1 odpowiedź

+1 głos
 
Najlepsza

Czuwaj!

To prawda, zbiórka online z zuchami to większe wyzwanie niż zbiórka "w rzeczywistości". Jednak nie ma rzeczy niemożliwych, szczególnie dla harcerzy. 
Jedno jest pewne: historia 
Orient Expressu nie zainteresuje zuchów. Musimy go wykorzystać w inny sposób. Możesz powiedzieć najpierw, że Orient Express to luksusowy pociąg. Potem zapytaj zuchy, jak może ten luksusowy pociąg wyglądać. Tutaj zuchy zapewne wykażą się ogromną kreatywnością. Na koniec możesz pokazać zdjęcia Orient Expressu lub jakiś film o nim. Czyli mamy załatwiony wątek Orient Expressu. Pierwszy krok za nami.
Teraz zostaje nam ta "niesamowita podróż". Uważam, że tutaj świetnie sprawdzi się gawęda typu: "Dawno dawno temu, kiedy to było nie wie nikt. Może w dalekiej przeszłości, może w czasach dinozaurów. Gdzieś bardzo daleko, jeszcze dalej, niż myślicie. Żył wtedy i tam pewien człowiek, a nazywał się, np. Joachim. Joachim był zwykłym człowiekiem, pracował, jadł, spał. Był całkiem podobny do was. Lecz pewnego dnia wydarzyło się coś niesamowitego. Ten dzień zaczął się zwyczajnie: Joachim wstał, zjadł śniadanie, umył zęby i poszedł pracować w polu. W pewnej chwili usłyszał szum, głośniejszy od startu samolotu. Przed nim stanął wielki pociąg, tak ogromny, że nawet tego sobie nie wyobrażacie. Joachim bez zastanowienia wsiadł do środka, zostawiając motykę, z którą przyszedł na pole. Jechał tym pociągiem trzy dni i trzy noce. W końcu dotarł na miejsce. Wysiadł z pociągu, a tam wielkie dziwy..." Tutaj powiedz zuchom, że dokończyć historię macie razem. Każdy wtedy poda pomysł i poczuje się ważny. "Niesamowitą historię" mamy załatwioną. 
Teraz świetnie sprawdzi się jakiś krótki quiz o podróżach. Pytania mogą być w stylu: "Gdzie jest wieża Eiffla?" Temu, kto wygra, załatw krótki okrzyk.
Na koniec możesz pozwolić zuchom "się wygadać". Niech opowiedzą o swoich podróżach, niekoniecznie tych dalekich. Możesz ustalić czas mówienia, np. 2 minuty. 
Mam nadzieję, że taki "planik" zbiórki Cię w jakikolwiek sposób zadowoli i że chociaż odrobinę pomogłam. Trzymam kciuki za zbiórkę i Ciebie ;)

 

odpowiedź 28 maja 2021 przez użytkownika cytrynkaaaa (1,205)   6 27 52
wybrane 28 maja 2021 przez użytkownika szyszek_zab
Dziękuję bardzo, bardzo mi pomogłaś. Wariant z quizem już mam niestety zuchy nie ogarniają technologii (przynajmniej moje) więc rozwiązujemy razem przez udostępnianie ekranu i w między czasie będzie 6 krótkich historii. Zbiórka ma trwać około 40 minut bo zuchy dłużej nie wysiedzą, ale jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc na pewno skorzystam.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2021 w Pomysł na... przez użytkownika szyszek_zab (156)   1 3 10
0 głosów
1 odpowiedź 681 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 856 wizyt
–3 głosów
1 odpowiedź 597 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2015 w Pomysł na... przez użytkownika Stachu99 (103)   2 2 4
+3 głosów
2 odpowiedzi 802 wizyt
pytanie zadane 7 września 2021 w Pomysł na... przez użytkownika siekierka (184)   4 9 15
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...