• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Była zastępowa nie przychodzi na zbiórki

+2 głosów
Czuwaj!
Tak jak napisałam wyżej była zastępowa mojego zastępu nie przychodzi na zbiórki. Chcąc lepiej wytłumaczyć całą sytuację opiszę lepiej całą historię:
Była zastępowa zrezygnowała z funkcji lub zwolniła ją drużynowa (zupełnie nie nie wiem dlaczego). Zastęp przejęłam ja na przełomie stycznia i lutego. Od tej pory była zastępowa była na zbiórce tylko raz. Co więcej, rozmawiała i przeszkadzała mi w jej prowadzeniu. Często znajduje jakieś wymówki, że ma korepetycje, że po po prostu nie może, itd.  Bardzo żałuję, że nie przychodzi, bo w harcerstwie jest już parę ładnych lat i na pewno młodsze druhny dużo by się od nauczyły. Tym bardziej jest to dziwne, bo przecież sama wie, jak demotywująco na zastępową działa niska frekwencja. Rozmawiałam o tym z kadrą drużyny, jednak cały czas ta sytuacja krąży mi po głowie. Może trzeba z nią porozmawiać lub użyć czegoś innego? W końcu nadal jest w zastępie. Krytykować mi ją jest co najmniej źle (nawet bardzo źle), bo to przecież jest moja była zastępowa :/
Macie pomysły z co z tym zrobić?
pytanie zadane 29 kwietnia 2021 w Drużyna przez użytkownika cytrynkaaaa (1,205)   6 27 52
Współczynnik akceptacji: 47%

edycja 29 kwietnia 2021 przez użytkownika cytrynkaaaa
   

2 odpowiedzi

+2 głosów
Skoro zrezygnowała / została zwolniona, to na pewno z jakiegoś powodu. Rozumiem, że jest to dla Ciebie trudna sytuacja, bo była zastępowa powinna dawać przykład innym, i pomagać im zdobywać wiedzę. Ale z jej strony może to wyglądać tak, że np. jest zmęczona harcerstwem, organizowaniem zbiórek, albo ma inne, własne problemy. Może musi sobie po prostu zrobić przerwę i stęsknić się za harcerstwem.

Jak zwykle, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest rozmowa. Spróbuj z nią pogadać, ale nie z wyrzutami "dlaczego znowu nie przychodzisz", tylko tak bardziej luźno, co tam u niej, czy wszystko w porządku, czy na pewno chce być dalej w harcerstwie. Może robi wymówki żeby nie obciążać cię swoimi problemami, albo już nie ma chęci na harcerstwo. Siłą nie można jej zmusić żeby chodziła, bo to by dało zupełnie odwrotny efekt. Porozmawiaj z nią, a sama się przekonasz:)
odpowiedź 1 maja 2021 przez użytkownika h.a.r.c.e.r.k.a. (1,451)   4 11 34
0 głosów
Jeśli jest to była zastępowa twojego aktualnego zastępu to jedno ważne pytanie - czemu miałaby na te zbiórki przychodzić? Chyba, że dalej jest w tym zastępie tylko bez funkcji - wtedy okej. Możesz pogadać z kadrą oni na pewno ci pomogą. Myślę jednak, że to dużo zależy od niej. Jeśli nie chce przychodzić to nie możecie jej namawiać siłą.
odpowiedź 29 kwietnia 2021 przez użytkownika soncia (185)   1 1 6

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 501 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2022 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Jasiek (120)   1 3 6
+5 głosów
2 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2021 w Drużyna przez użytkownika cytrynkaaaa (1,205)   6 27 52
–1 głos
4 odpowiedzi 1,409 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Drużyna przez użytkownika dh. Maja (440)   28 53 62
+1 głos
1 odpowiedź 477 wizyt
pytanie zadane 4 października 2020 w Drużyna przez użytkownika Kubinka (110)   1 4
0 głosów
1 odpowiedź 709 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...