• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Rozmowa z kadrą

+2 głosów
Czuwka! Mam pewien problem, więc proszę o radę ;). Jestem zastępową w drużynie starszoharcerskiej. Od jakiegoś miesiąca mam problem z ogarnianiem wszystkiego, nie umiem za niczym nadążyć. Gdy są zbiórki zastępu, potrafię nie zdążyć nic przygotować i na szybko coś wymyślam. Więc zastanawiałam się nad chwilowym przekazaniem zastępu mojej przyjaciółce. Jest ogarnięta, więc myślę, że da sobie radę. Aczkolwiek chciałabym najpierw porozmawiać z drużynową i przybocznymi. Tylko, że oni są bardzo zajęci i nie mają zbytnio czasu. Taki najluźniejszy kontakt mam z przybocznym, bo się świetnie dogadujemy, itd. Ostatnio też mi mówił, że gdyby coś było nie tak, to żebym mówiła i w ogóle. Tylko nie wiem, czy chcę zalać go moimi problemami. Czekam na jakieś odpowiedzi i z góry dziękuję <33
pytanie zadane 28 kwietnia 2021 w Drużyna przez użytkownika hanula <3 (190)  
   

2 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza
Skoro przyboczny wyartykuował chęć pomocy, to ja bym korzystał, nic wg mnie nie stoi na przeszkodzie, reszta kadry na pewno chętnie Ci pomoże.
I pytanie - czy masz podzastępową? To mógłby być też jakiś sposób, taka osoba częściowo mogłaby Cię wspomóc lub przypominać o rzeczach do zrobienia :)
odpowiedź 28 kwietnia 2021 przez użytkownika Jaszczur_0990 (162)   5
wybrane 28 kwietnia 2021 przez użytkownika hanula <3
Podzastępowej obecnie nie mam, bo zmienialiśmy drużynę na wielopoziomową, ale dziękuję za odpowiedź! ;)
+1 głos
"To, że inni mają swoje problemy, nie znaczy że Twoje stają się w jakikolwiek sposób mniej ważne" ~mój ukochany zespół <3

Czasem tak jest, że nie nadążamy za  życiem i musimy się na chwilę zatrzymać. I to jest normalne. Skoro masz dobry kontakt z przybocznym, to powiedzenie mu o tym, że się nie wyrabiasz, że potrzebujesz chwili przerwy i chciałabyś przekazać zastęp na chwilę przyjaciółce, będzie bardzo dobrą decyzją. Na pewno Cię zrozumie, doceni to, że mu ufasz i mówisz o tym, i pomoże Ci (pewnie razem z resztą kadry) przekazać na chwilę zastęp, albo po prostu przekaże to drużynowemu.

Rozmowa nigdy nie jest złym rozwiązaniem! Jeśli nie chcesz mówić mu o tych problemach bezpośrednio, to zapytaj czy mógłby zorganizować mini radę z resztą kadry, bo chciałabyś porozmawiać z nimi o czymś pilnym. Na pewno pomoże :)
odpowiedź 1 maja 2021 przez użytkownika h.a.r.c.e.r.k.a. (1,451)   4 11 34
Dziękuję bardzo! Zdążyłam już z nimi porozmawiać i naprawdę zrozumieli całą sytuację. Cytat na pewno pozostanie mi w głowie. Jeszcze raz dziękuję i miłego dnia!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2022 w Drużyna przez użytkownika julek (115)   3 5
0 głosów
2 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w Drużyna przez użytkownika niezalogowany  
+2 głosów
1 odpowiedź 596 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2018 w Drużyna przez użytkownika Druh_ananas (237)   7 12 18
0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2023 w Drużyna przez użytkownika mari (329)   4 8 20
0 głosów
2 odpowiedzi 461 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2023 w Drużyna przez użytkownika Agataa_ (135)   1 6 11
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...