• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Co się stało z listą Czuwaj?

+2 głosów
Czy ja pogubiłem linki, czy "padła" lista Czuwaj?
pytanie zadane 8 lutego 2013 przez użytkownika Wilk Samotnik (2,486)   9 30 55
Współczynnik akceptacji: 0%

otagowane ponownie 9 lutego 2013 przez użytkownika Gacek
   
Wilku, ostatni wpis z listy mam z 24 stycznia, wtedy jeszcze działała. Choć w chwili obecnej adresy chyba faktycznie nie działają
Cóż, chodzi o słynną listę dyskusyjną Czuwaj...czyżby kolejna luka w harcerskim necie, i to bardzo bolesna moim skromnym zdaniem. Pozostaje ...."fun na fejsie" :/
Technologia idzie do przodu. Zgadzam się, że "fejs" nie jest najszczęśliwszym medium, wręcz przeciwnie, raczej utrudnia skuteczną wymianę informacji. Jednak takie rzeczy jak fora lub listy dyskusyjne chyba ogólnie z internetu znikają. To ogólny trend, charakterystyczny nie tylko dla naszego harcerskiego internetu.
Jeśli chodzi o tę z adresem @listy.czuwaj.net to ostatnia wiadomość z niej doszła do mnie 6 lutego. Strona www nie działa. Jednak serwer list chyba jest ok. Mail wysłany na czuwaj-request@... dał poprawną odpowiedź.

3 odpowiedzi

+2 głosów
Skontaktowałem się z adminem. Technicznie lista działa. Awarie miał serwer z archiwum (trwają prace). Samo dostarczanie listów nie padło, ale przez chwilę mogło być wyłączone.

Natomiast praktycznie lista jest w agoni. Podobnie forum ZHP. W HR napisałeś, że publicystyka harcerska zamiera. Jakie są powody?
odpowiedź 8 lutego 2013 przez użytkownika royas (22,194)  
NaTropie też ostatnio słabo wydaje. Ostatni numer jest z listopada...
Wydaje mi się, że to kwestia tego, że ludzie boją się wyrażać własne poglądy, bo mogą zostać potem zlinczowani. W końcu często się tak dzieje. Nawet jak mają coś do napisania, to nie piszą - nie są pewni własnej wiedzy i doświadczenia.
Chyba by trzeba było  zrobić solidną DYSKUSJĘ NAD POWODAMI ZAMIERANIA   harcerskiego netu. Proponuję udział w konferencji z okazji wydania 300 numerów Czuwaj. Jest tam przewidziany zespół dot. "mediów harcerskich" tych analogowych i wirtualnych. Cóż, fejs i pochodne bardzo spłycają, uzależniają, ale są przyjemne i pozwalają każdą głupotkę  wystukać ze smartfona, czy tabletu, Jak jeszcze ktoś nie musi korzystać z androida.....;)
Powtórzę jeszcze raz to, co napisałem na HR. Net, to dla nas wirtualne harcówki, zawsze wymagały i nadal wymagaja instruktorskiej, lub wędrowniczej postawy i stosowania ....metody. Niestety, nie wszyscy to zrozumieli, ograniczając możliwości i spychając użytkowników w stronę mediów, które  ponoć "idą z postępem", a tak naprawdę są dość niefajną przykrywką dla ...badań preferencyjnych i komercji. Jak nie wiemy o co chodzi.....Tylko czemu mamy się temu poddawać, generując "fun pages" ? Wcale nie są takie fajne, i zabijają kreatywność . Ale o tym możemy pogadać na Konferencji Czuwaja!
0 głosów

Mi działa jeśli piszesz o tej liscie:
http://czuwaj.zhp.pl/index.php?id=6

odpowiedź 8 lutego 2013 przez użytkownika Marek Pęczak (2,480)   13 35 57
Nie, raczej chodzi o listę dyskusyjną Czuwaj. Wg mnie zamierała i umarła śmiercią naturalną, jak poprzednio pl.rec.harcerstwo.
0 głosów

Strona chyba znowu działa

http://listy.czuwaj.net/mailman/listinfo/czuwaj

 

I adres rezerwowy, też:

http://groups.yahoo.com/group/czuwaj/

odpowiedź 9 lutego 2013 przez użytkownika harclot (2,605)   15 32 82

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2023 w Próby przez użytkownika szyszkazzebami (121)   6 9
+5 głosów
4 odpowiedzi 1,510 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2013 przez użytkownika harcerkata (130)   1 2 3
+1 głos
1 odpowiedź 376 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Aleksandra Golecka (5,317)   21 46 139
+1 głos
0 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w Metodyka i metoda przez użytkownika niezalogowany  
+1 głos
1 odpowiedź 511 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2019 przez użytkownika czarna_łapka (110)   1 2 5
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...