• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy można tańczyć w mundurze

+1 głos
Każdy z mojego szczepu dostał za zadanie nagrać harcerskiego tiktoka. Mam pewien pomysł, jednak nie wiem czy w mundurze można tańczyć. Można czy raczej jest to zabronione?
pytanie zadane 13 maja 2020 w Regulamin mundurowy przez użytkownika KreatywnaNazwa1234 (110)   1 1 3
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

+4 głosów
Borze zielony i szumiący, oczywiście, że tak.

Stosunek harcerzy do munduru robi się coraz bardziej przerażający. Nie możemy zapominać, że to przede wszystkim ubranie. Nie dziwię się niektórym harcerzom, że nie chcą ubierać munduru, skoro mają wątpliwości, czy mogą w nim tańczyć czy jeść, jak zapytał pewien użytkownik kilka lat temu. Może część z was uzna to za herezję, ale wolę, żeby moje druhny z zastępu leżały, żuły gumę, nosiły legginsy i jasne spodnie do koszuli, niż żeby przed apelem/ogniskiem/mszą marudziły "A musimy w mundurach...".

Kiedyś bawiło mnie, że niektóre harcerki miały straszny bałagan w namiotach, a mundur leżał pięknie złożony w kosteczce, prawie nieruszany, ale po pewnym czasie stwierdziłam, że to kurczę nie jest śmieszne.
odpowiedź 14 maja 2020 przez użytkownika Ronnie (790)   10 29 48
edycja 17 maja 2020 przez użytkownika Ronnie
Rozumiem co masz na myśli, ale nie zgadzam się z tym. Przedstawiciele każdej innej organizacji czy służby mundurowej wiedzą i uważają za naturalne, że mundur należy szanować i moim zdaniem to jest piękne. Nie chodzio to, żeby nie jeść czy się nie śmiać, ale mając na sobie mundur reprezentujesz ZHP i wypadałoby nie zachowywać się przy tym jak małpa w cyrku.
Jeśli harcerz w mundurze z powinien się zachowywać inaczej niż bez munduru? Bo jeśli w mundurze reprezentuje ZHP i powinien zachowywać się po harcersku to czym jego zachowanie powinno różnic się od tego poza mundurem?
Zawsze powinno zachowywać się dobrze, ale w mundurze zwłaszcza. Na co dzień tylko znajomi kojarzą nas z konkretną organizacją, a gdy jesteśmy w mundurach - każdy kto nas widzi.
Czy dalej jest mowa o tańczeniu, jak w pytaniu? Czy chodzi o jakieś inne zachowania? Jakieś przykłady? Bo tak na ogólnikowych porównaniach to się trudno rozmawia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,578 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2017 przez użytkownika Roux (371)   20 33 41
+4 głosów
1 odpowiedź 773 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,207 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2018 przez użytkownika kinga90 (125)   3 5 11
+3 głosów
3 odpowiedzi 4,089 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2017 w Regulamin mundurowy przez użytkownika Lawenda21 (122)   1 1 4
+2 głosów
5 odpowiedzi 659 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2018 w Regulamin mundurowy przez użytkownika Leila (120)   1 3 7
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...