• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Co dać dziecku na pierwszy obóz???

0 głosów
Witam!
Moja 9-latka niedługo wyjeżdża na swój pierwszy obóz... albo biwak, nigdy nie byłem harcerzem więc te pojęcia mogą mi się mylić ;) Generalnie nie będzie jej w domu przez 2 tygodnie, samo "biwakowanie" ma trwać ok. 10 dni.
I teraz co się może przydać takiej małej harcerce??? Śpiwór, koc, karimata, namiot, telefon żeby być w kontakcie, może jakiś zegarek mechaniczny z kompasem/azymutem gdyby bateria padła... Na <link usunięty> mają takie rzeczy.
pytanie zadane 8 maja 2019 przez użytkownika HipaParent (114)   1 2 5
Współczynnik akceptacji: 0%

edycja 13 maja 2019 przez użytkownika karol-gro
   
witam was wszystkich serdecznie
Proszę nie wstawiać linków do reklamowanych produktów i usług w artykułach pod pretekstem rzeczowego pytania (ani od razu, ani po kilku dniach przez edycję). Linki te dostają atrybut ref="nofollow", a i tak wszystkie działania w serwisie są monitorowane przez moderację, więc są usuwane najpóźniej następnego dnia.

Dlatego usilne kombinowanie, by umieścić tu link do sklepu, kancelarii prawnej czy producenta wycieraczek dość szybko będą ucięte

2 odpowiedzi

+3 głosów
Co do telefonu - tu warto dopytać drużynowego, ale raczej odradzam. Kadra ma telefony i powinna dać numer kontaktowy. Uczestnicy zwykle maja problem z ładowaniem komórki w lesie, a zgubienia i zalania zdarzają się na obozie dość często. No i warto dać swojemu dziecku odpocząć od elektroniki, kiedy jej nie potrzebują.
odpowiedź 9 maja 2019 przez użytkownika karol-gro (17,693)  
+1 głos
Czuwaj!

Skoro córka ma 9 lat, to rozumiem , że jest zuchem :) A skoro tak, to namiot raczej nie będzie potrzebny. Koc można wziąć, chociaż  koce zwykle są na stanicach . Oczywiście musi mieć swoją menażkę, niezbędnik (lub po prostu sztućce) i kubek. Ubrania do "zdarcia" to chyba oczywistość :) Zegarka raczej bym nie dawała, bo zuszki nie mają zajęć sami (lub w grupach bez opiekuna) w lesie, więc jest niepotrzebny. Córka nie będzie zostawała sama, bez opieki, poza tym taki zegarek to duża odpowiedzialność, jak się zgubi ( co jest bardzo możliwe) to będzie niezbyt fajnie. Za to polecam dać mały przybornik do szycia - igły, kilka nici, zapasowe guziki (do munduru ) . Przyda się np. przy przyszywaniu luźnych guzików lub zaszywaniu dziurek powstałych po bieganiu po lesie :) Na pewno można wziąć też krem do opalania, sprej na komary i środek antywszowy. W końcu nie do końca wiemy kto spał tam przed nami.

O dokładniejszy spis rzeczy można (a nawet trzeba !) poprosić drużynowego. Na pewno odbędzie się jeszcze jedno spotkanie przed obozem i wtedy rodzice dostaną listy rzeczy które trzeba wziąć.

Mam nadzieję że pomogłam :)
odpowiedź 8 maja 2019 przez użytkownika h.a.r.c.e.r.k.a. (1,451)   4 11 34
A może jednak harcerka? Często 9-latki są już w 4 klasie, więc automatycznie przechodzą do harcerzy.
Tak, może być harcerką, ale nawet jeśli, to  raczej nie będzie musiała brać i rozstawiać sama namiotu :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,230 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2015 przez użytkownika wii vivi (156)   9 12 23
0 głosów
1 odpowiedź 1,390 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2016 przez użytkownika wikoria10 (123)   2 5 7
+1 głos
0 odpowiedzi 901 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2014 przez użytkownika wii vivi (156)   9 12 23
0 głosów
1 odpowiedź 350 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2021 w HAL/HAZ przez użytkownika FQX (135)   2 7
+4 głosów
2 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2015 w HAL/HAZ przez użytkownika Littlefriendy Violet (181)   7 10 14
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...