• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Trzy pióra - jak zdobyć?

0 głosów
Pytanie dość dziwne - mianowicie jak przygotować się do zdobycia Trzech Piór?

Jak spędzić noc w lesie, co z wilkami i innymi zwierzętami?

Czy na trzy pióra można wziąć np. zapałki czy wodę?
pytanie zadane 11 kwietnia 2019 przez użytkownika Elfryda (170)   2 7 10
Współczynnik akceptacji: 0%
   

2 odpowiedzi

0 głosów
Na obozie (bo z tego co wiem to tylko na letnich obozach można) zgłaszasz się do drużynowego (będąc wędrownikiem) i zgłaszasz mu, że chcesz zdawać na te trzy pióra. I zdając pierwszy dzień pijesz samą wodę (nie jesz), drugi dzień nie mówisz (szara lilijka), a na trzeci dzień idziesz do lasu i możesz ze sobą zabrać chyba tylko pałatkę i telefon (do kontaktu w przypadku wypadku). Specjalistą nie jestem, ale z tego co kojarzę, to tak to wygląda.
odpowiedź 18 kwietnia 2019 przez użytkownika Alcioa (110)   1 4
Dziękuję za odpowiedź, wiem, na czym ta sprawność polega, chodziło mi bardziej o jej "praktyczne" zdobycie - jak przeżyć te 24 godziny w lesie i co można zabrać. Jakieś sposoby, life-hacki itd.
0 głosów
Będąc w lesie pierwsze co musisz zrobić to wyznaczyć sobie czas na zrobienie wszystkiego. Musisz przecież poszukać dobrego miejsca na rozbicie obozu (najlepiej żeby nie było zbyt gęste i w miarę łatwe do przejścia, w razie potrzeby ucieczki przed jakimś zwierzęciem, najlepiej żeby nie było daleko od źródła wody i żeby nie było tuż przy zlocie,, aby podczas deszczu zlatująca woda nie zniszczyła twojego obozu i cię nie zalała). Polecam uzbierać sobie jak najwięcej suchego drewna obok pałatki, aby później nie latać co chwilę i nie szukać drewna ogniska, aby nie zgasło. Z tego co wiem możesz też ze sobą zabrać menażkę i nóż (choć co noża nie jestem pewna). Dobrym sposobem na napojenie się jest herbata z igliwia (chyba każdy wie co to jest - do menażki wlewa się wodę i wkłada się kilka gałązek iglastego drzewa i doprowadza się do wrzenia na ognisku), bo jest to bardzo prosty napój, a nie jest to sama woda, przez co nawet lekko zabrudzona lepiej smakuje i ma więcej wartości. Jeśli będziesz głodny, nie polecam szukać owoców do zjedzenia, bo mogą okazać się niejadalne lub co gorsza - trujące (o ile przy malinach czy jarzynach ciężko jest się pomylić, to przy innych np. przy jagodach jest to bardzo proste) . Lepszym sposobem jest pokrzywa. Po prostu ugotuj ją w wodzie i zjedz (może nie jest bardzo smaczna, ale zapycha na dość długo). Gdy będziesz w lesie łatwo zapaść w nudę, więc zrób sobie krótki marsz po lesie, pozbieraj korę brzozową, porzucaj nożem do celu (oczywiście do martwego drzewa ;p) czy ponuć sobie piosenki. Pamiętaj też, że im dłużej jesteś czymś zajęty, to tym później doświdczysz czegoś co większość z nas spotyka w lesie. Chodzi mi o urojenia, że słyszymy lub widzimy coś lub kogoś i odczuwamy niepokój. Dlatego lepiej zaplanować sobie ciekawe zajęcia do lasu oraz mieć obóz niedaleko drogi ucieczki, gdyby nasze urojenia działały zbyt mocno lub na prawdę bylibyśmy w niebezpieczeństwie. Życzę powodzenia w zdawaniu. Czuwaj!
odpowiedź 24 kwietnia 2019 przez użytkownika agu1092 (222)   3 6 13

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 853 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2019 przez użytkownika Joanne (215)   2 8 13
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,110 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w Wędrownicy przez użytkownika Marysia Mary Alankie (164)   5 6 12
0 głosów
1 odpowiedź 519 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2021 w Drużyna przez użytkownika Rubinowa (129)   3 6 10
0 głosów
1 odpowiedź 872 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2018 przez użytkownika maitresapenser (105)   1 1 4
+2 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2020 w Próby przez użytkownika _ktoś_ (115)   1 4
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...