To zależy od wielkości grupy, ale moim zdaniem najciekawsze zajęcia tego typu pozwoliłyby od razu uczestnikom na ocenę siebie w oparciu o watrę. Tak naprawdę symbolikę można samodzielnie wyprowadzić, więc proponuję, żebyście polecieli według poniższego schematu rysując duży plakat na brystolu z sylwetką człowieka w centrum (krótkiej dyskusji nie da się uniknąć, ale można zrobić tak, żebyś nie ty mówiła, a naprowadzała uczestników na własne odpowiedzi)
1) z czego składa się człowiek? Z ciała, umysłu i duszy. Ciało służy umysłowi, a one oba są domem duszy która jest naszą tożsamością. To jest spojrzenie do wewnątrz (na plakacie można duszę oznaczyć w miejscu serca na przykład)
2) a co jest wokół? Społeczeństwo, w którym musimy/chcemy się odnaleźć ("poszukiwanie swojego miejsca w społeczeństwie"), zaistnieć, wyróżnić się ("praca nad sobą"), a przy tym chcemy być wartościową jego częścią ("służba") - tu pojawią się jeszcze inne pomysły, jak przyroda, powietrze, Bóg, etc. - czy warto je wykorzystać i jak to kwestia własnego pomysłu.
3) jak łączą się te obie strony (wnętrze i zewnętrze)? Służba jest pokarmem dla duszy, praca nad sobą wzmacnia ciało i umysł, poszukiwanie swojego miejsca w społeczeństwie musi angażować wszystkie trzy siły, by było udane - pragnienie odnalezienia swojego miejsca jest też motywacją do rozwijania wszystkich trzech sił wewnętrznych
4) przedstawmy służbę, pracę nad sobą i poszukiwanie swojego miejsca w społeczeństwie jako polana na których rozpalony płomień staje się źródłem wewnętrznego ognia człowieka (można zrobić listewki z napisami na nich) - z nich wzrastają trzy płomienie stanowiące trzy siły - i mamy watrę (można faktycznie rozpalić ognisko, lub dołożyć coś innego jako przedstawienie płomieni)