• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jak zrobić zbiórkę dla wędrowników?

0 głosów
Każdy w drużynie musi zrobić zbiórkę i wszyscy robią je o swoich zainteresowaniach. Ja interesuję się gotowaniem i pieczeniem. Zbiórka musi trwać minimum godzinę, a obawiam się, że samo gotowanie przez 10 osób może być nudne. Jak kreatywnie zrobić tę zbiórkę?
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w Pomysł na... przez użytkownika .?!, (162)   5 8 13
Współczynnik akceptacji: 33%
   

1 odpowiedź

0 głosów
Może przenieś swoją drużynę w różne strony świata, podziel zbiórkę na 4-5 krajów po 10-15 minut (zostaw sobie czas na podsumowanie zbiórki). Mianowicie chodzi o to, że przenosisz drużynę w różne zakątki świata, np. Do USA tam robicie hamburgery czy w tym stylu fast foody, następnie lecicie do Włoch i tam gotujecie makarony, później odwiedzacie Japonie i przyrządzacie shushi itd. Od wyboru do koloru, wszystko zależy ile drużynowa da ci pieniędzy drużyny na zbiórkę, od budżetu uzależnij potrawy które przyrządzicie no i oczywiście udogodnień gdzie to przyrządzicie, bo jak nie macie sprzętów kuchennych to wiadomo że 'zupy nie ugotujecie' ale toster czy gofrownice z domu można spokojnie z sobą zabrać do harcówki/schronu. Jeżeli macie zbiórki w szkole poproście dyrekotra/ke o udostępnienie kuchni.  Jeżeli chcesz, możecie zrobić paszporty na samym początku zbiórki, na których będziecie zaznaczać w których miastach/państwach byliście (wiem że to drużyna wędrownicza ale każdy ma w sobie trochę dziecka, a myślę że to będzie dobry dodatek do wprowadzenia w klimat zbiórki). Czuwaj!
odpowiedź 14 kwietnia 2018 przez użytkownika kena (445)   4 10 23
Ogólnie bardzo fajny pomysł, ale to będzie zbiórka na dworze, a w mojej drużynie jest kilku wegetarian i nie wiem co z tym zrobić ;-; Obecnie jestem na etapie kazania im wydłubywać mięso.
Na dworze można spróbować gotować na gazie. Wiele dań ma swoje wersje wege, podejście z wydłubywaniem mięsa nie wydaje mi się kulturalne ;)
To z wydłubywaniem mięsa to był żart tak, żeby nie było. Ale my niestety nie posiadamy kuchenki gazowej, mamy tylko grilla i ognisko przy czym nie jestem pewna czy uda mi się załatwić kociołek.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,877 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Wędrownik (137)   4 5 8
0 głosów
1 odpowiedź 996 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Pomysł na... przez użytkownika ;D (110)   1 1 3
0 głosów
2 odpowiedzi 1,472 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2017 w Pomysł na... przez użytkownika hmkwj (105)   1 1 3
+1 głos
1 odpowiedź 950 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,663 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Oldżi (105)   1 1 3
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...