• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Kurs zastępowych

+1 głos
Czuwaj!

Jestem ,,początkującą" zastępową i chciałabym wybrać się na kurs zastępowych. Niestety w naszym hufcu już owy się w tym roku odbywał, jednak ja z powodów prywatnych nie mogłam się na niego udać. Chciałam się dowiedzieć czy mogę udać się na kurs zastępowych z innym hufcem, a jak mogę to jak dowiedzieć się gdzie i kiedy jest taki organizowany i jak się zapisać.
pytanie zadane 20 marca 2018 przez użytkownika ZośkaOW22ŚDH232 (193)   3 7 12
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

+2 głosów
Zastępowych powinni szkolić drużynowi, nie wiem, czy kurs poza swoim ścisłym środowiskiem da jakiś efekt. Porozmawiaj z drużynowym, lub drużynową, może zorganizuje jakieś warsztaty, zbiórki zastępu zastępowych. Kurs,to tylko nabranie pewności siebie, nie nauczą Cię tam specyfiki działania w środowisku, w którym pracujesz.
odpowiedź 20 marca 2018 przez użytkownika karbon (1,594)   15 30 63
Nie zgadzam się z twoją opinią po części. Masz rację co do szkolenia zastępowych przez drużynowych ale uważam także że kurs zastępowych jest bardzo przydatny, wiedza i praktyka w jednym. Więc zachęcam autora postu do udania się na kurs zastępowych, jeżeli nie zdążyłaś z swojego hufca możesz iść z innego nie ma przeszkód, jednakże trzeba się trochę nakombinowac i nachodzic. Uwierz że jeżeli odczekasz parę miesięcy to się nic nie stanie, poprostu na kursie będziesz miała już małe doświadczenie co jest często na nich spotykane. Ja odradzam iść z innego hufca gdyż biwaki kursowe będą organizowane odlegle od miejscowości twego zamieszkania (chyba że masz inny hufiec położony gdzieś blisko) tak samo z zajęciami które będą trwać po parę godzin dziennie będziesz musiała dojeżdżać z własnej ręki. Nowy rok harcerski zacznie się od września, zostaly niecałe 3-4 miesiące (odliczając wakacje gdzie zbiórki nie są organizowane) więc spokojnie poradzisz sobie, z pomocą drużynowej lub dobrym radom zastępowych z drużyny, przydatny może być tu też internet np. https://zhpkluczwiedzy.blogspot.com/2018/03/zastepowy-i-co-teraz.html?m=1
następnie przy najbliższej okazji wybierz się na kurs, uwierz wiele osób najpierw przejmuje zastęp dopiero po czasie na owy kurs się wybiera. Wracając także do komentarza, zgadzam się z twierdzeniem że kurs uczy pewności siebie ale (przynajmneij z mojego doświadczenia) przekazują na nim sporo przydatnej wiedzy, metodyki i umiejętności pisania konspektow oraz planów pracy całorocznych. Wracając także do posta autora, pytasz skąd masz wiedzieć kiedy organizowane są owe kursy? Nic prostszego na stronie twojego hufca a także są organizowane wydarzenia na facebooku. (Właściwie wiesz o tym że w ciągu roku jest organizowanych parę kursów zastępowych, nie tylko jeden więc może jeszcze będziesz miała okazję w tym roku) Rozwijaj się i kształtuj, powodzenia :)
To, ze wiele osob w ZHP podejmuje sie funkcji a dopiero po jakims czasie sie do niej szkoli nie jest szczegolnie pozytywne i jesli jest mozliwosc zrobienia czegos dobrze, to tak nalezy. Moim zdaniem najwazniejsza porada to ta ktorej udzielil druh karbon - pogadac z druzynowym. Jesli nie widzi przeszkod, to wrecz pomoze sobie znalezc taki kurs w innym srodowisku, a co wiecej wskaze gdzie pracuja podobnie do Waszej druzyny. Jesli jednak ma jakis wlasny plan, to na pewno odpowiednio nakieruje. Na poziomie kursu zastepowych bardzo czuc specyfike pracy srodowiska, moze sie zdazyc, ze kurs odbyty gdzie indziej zupelnie nam sie nie przyda. Nie oceni tego nikt z nas, a jedynie druzynowy ktory zna osobe ktora kieruje na funkcje zastepowej/zastepowego

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,122 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2016 przez użytkownika eniek234 (105)   1 1 4
0 głosów
2 odpowiedzi 653 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 przez użytkownika Anonim1122 (120)   1 4 7
+2 głosów
4 odpowiedzi 2,108 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2016 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika dh Olek (278)   7 19 28
+1 głos
2 odpowiedzi 1,491 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Próby przez użytkownika dh. Maja (440)   28 53 62
–8 głosów
0 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2016 w Pomysł na... przez użytkownika królik (81)   1 3
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...