• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Kurs dla drużynowych drużyn wielopoziomowcyh

0 głosów
Czuwaj! Chcemy w naszym hufcu zorganizować kurs drużynowych. Ja jako organizator chcę, aby był to kurs dla drużynowych drużyn wielopoziomowych, ponieważ takie mamy tylko w naszym hufcu. Czy jest tu ktoś kto pomógłby mi podał jakiś plan takiego kursu? Ewentualnie podsunął jakiś pomysł jak mają wyglądać bloki tematyczne itp? Będę wdzięczna za pomoc!  Z góry dziękuję
pytanie zadane 27 listopada 2017 w Pomysł na... przez użytkownika szalonooka (645)   14 33 47
Współczynnik akceptacji: 20%
   
Ale chodzi Ci o takie warsztaty dla drużynowych już po kursach odpowiednich metodyk, uczące jak to połączyć w jednej drużynie. Czy faktyczny kurs drużynowych dający uprawnienia?
http://gdanskwrzeszczoliwa.zhp.pl/Ksztalcenie/kurs-druzynowych-druzyn-wielopoziomowych-horyzont-zdarzen-kwiecienczerwiec-2013-r

 

Znalazłam taki kurs. Chciałam zrobić coś na podobieństwo tego. Skontaktowałam się z tym hufcem, ale jak dotąd cisza. Trudno mi np. zorganizować kurs dla drużynowych drużyn harcerskich - skoro w naszym hufcu nie ma takich drużyn. Są same wielopoziomowe i to właśnie CI drużynowi potrzebują kursu

2 odpowiedzi

0 głosów
Drużyna wielopoziomowa skupia grupy pracujące różnymi metodykami. Nie wyobrażam sobie kursu, na którym uczy się jednocześnie metodyki zuchowej i wędrowniczej, albo zuchowej i starszoharcerskiej.
odpowiedź 27 listopada 2017 przez użytkownika karbon (1,594)   15 30 63
0 głosów

Generalnie zakres wiedzy na kursach drużynowych jest ustandaryzowany, można co najwyżej dorzucić do niego coś więcej (pomijać elementy też w sumie można, ale tylko gdy sprawdzi się, że odbiorcy to już wiedzą).

Obecne standardy znajdziesz na dokumenty.zhp.pl lub na stronie CSI. Znajdują się tam nie tylko zakres tematów, ale też proponowane formy zajęć lub wymagania wobec formy kursu.

A jak zrobić kurs drużynowych wielopoziomowych? Generalnie jak spełnicie wymagania kilku kursów to myślę, że możecie dać patenty kilku metodyk. Możecie też zajrzeć na standardy kursu podharcmistrzowskiego - to poziom wyżej, ale wtedy omawia się wszystkie metodyki. 

Jednak taki kurs będzie bardzo długi, a mało kto pracuje ze wszystkimi 4 metodykami, więc duża część wiedzy szybko pójdzie w odstawkę. Pytanie, czy robienie wszystkich metodyk ma sens, czy może lepiej np. zrobić oddzielne kursy dla najczęstszych kombinacji (Z+H, H+HS?). Proponuję omówić to z chorągwianym zespołem kształcenia.

 

odpowiedź 29 listopada 2017 przez użytkownika karol-gro (17,704)  

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2020 przez użytkownika Mleczkokokosowe (171)   1 9 14
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2016 w Próby przez użytkownika jestem zwycięzcą (117)   1 3 6
+1 głos
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 przez użytkownika Jeleniowaty (1,891)   7 21 50
+4 głosów
2 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2014 przez użytkownika NightHunter (137)   3 6
+1 głos
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2016 przez użytkownika kasia111 (110)   1 3
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...