• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jaką grę terenową mogę przygotować dla trzech HS' ek?

+1 głos
Kompletnie nie mam pomysłu na fajną grę terenową. Mam poprowadzić ją na zbiórce zastępów a w moim zastępie są tylko trzy osoby + ja. Nie wiem jak to zrobić... jest to dość ważne bo zbiórki już w ten czwartek
pytanie zadane 17 października 2017 w Pomysł na... przez użytkownika Measy Camille Jones (165)   5 8 12
Współczynnik akceptacji: 17%
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Cześć! Po terminie, ale może jeszcze kiedyś się przyda.

Najprostsze i z mojego doświadczenia najlepsze są klasyczne podchody - zwłaszcza dla tak małej grupy. Można je dowolnie rozbudować i ubarwić, idea jest prosta ale bardzo elastyczna:

Jedna osoba (zapewne Ty) ucieka zostawiając za sobą znaki patrolowe. Zadaniem reszty będzie odnalezienie Ciebie. Po drodze jednak (oznaczone stosownym znakiem - "kopertą") zostawisz im szereg zadań do wykonania, które spowolnią pościg.

Mogą otrzymać mapę lub nie, mogą też dostać za zadanie sporządzenie szkicu trasy którą uciekałaś, mając do pomocy kompas i mierząc odległość przy pomocy kroków (lub - co praktyczniejsze - "parokroków"). Po drodze zadania mogą dotyczyć ich wiedzy i umiejętności (zmierzenie obwodu głazu narzutowego, szerokości rzeki lub wysokości drzewa, rozpoznanie znajdujących się w otoczeniu danego miejsca roślin, bądź np. odnalezienie schowanego pakunku na podstawie azymutów mierzonych od miejsca pozostawienia wiadomości z tym zadaniem, itp.). Mogą również zawierać zagadki logiczne bądź wyzwania kreatywne (ułożenie nowej zwrotki do jakiejś piosenki drużyny itp.). Na końcu docierają do Ciebie na ognisko które za w czasu czekając na nich ułożysz, lub też na ostatnim punkcie dostają zadanie niepostrzeżenie Cię przy nim podejść (wiedząc, że to ostatni odcinek trasy). To tylko kilka szybkich pomysłów. Wiadomości mogą być podane normalnie, lub szyfrowane. Dla HS'ów wprowadziłbym jeszcze jakiś gadżet związany z szyfrowaniem (jakiś dekoder lub coś).

Możesz więc zrobić tak, że gdy dotrą na miejsce zbiórki będzie na nich czekać wiadomość od Ciebie i pierwsza strzałka, lub możesz się z nimi spotkać ale zadać im jakieś zadanie na start które sprawi, że zanim ruszą za Tobą będziesz miała wystarczające fory, żeby nie dogonili Cię za wcześnie. Do wyboru.

Czuwaj :-)
odpowiedź 25 października 2017 przez użytkownika Adam Nowak (3,293)   12 25 82
edycja 25 października 2017 przez użytkownika Adam Nowak
0 głosów
Zależy na jaki temat chcesz zrobić dana grę. Możesz ; zrobić ja po jakiś zabytkach miasta, albo coś związanego ze znakami patrolowe, coś związanego z jesienią, możesz zrobić o prawie harcerskim, tak naprawdę to możesz zrobić ja o wszystkim. Zrób tam to co twój zastęp lubi robić: jak lubi spiewac to zaśpiewaniu, jak malować to stworzcie jakiś obraz. Pamiętaj o tym żeby to nie była nudna gra z której nic nie zapamiętają tylko po prostu się bawcie!!!
odpowiedź 18 października 2017 przez użytkownika Lololo123 (171)   3 4 10

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 784 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2019 w Pomysł na... przez użytkownika druzynowazgwizdkiem (143)   2 5 7
0 głosów
1 odpowiedź 489 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2019 w Pomysł na... przez użytkownika Oleńka (547)   9 30 45
0 głosów
1 odpowiedź 528 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2018 w Pomysł na... przez użytkownika chomik95 (216)   6 9 13
+4 głosów
1 odpowiedź 924 wizyt
pytanie zadane 4 października 2013 w Drużyna przez użytkownika fuego1234 (729)   11 22 37
+1 głos
2 odpowiedzi 12,683 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2017 w Pomysł na... przez użytkownika niezalogowany  
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...