• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Moja drużyna nie działa tak jak trzeba! POMOCY!

–1 głos

Moja drużyna... NIE mogę tego tak nazwać. Druhna powiedziała tak: ​Wy tu wymyślacie nazwy zastępów i nazwę drużyny, wy szyjecie proporce- inny słowem wszystko robicie wy, a ja tylko wami zarządzam i was pilnuję.- miej więcej tak to brzmiało. Ale jest w ogóle inaczej niż miało być. Druhna sama wymyśliła nazwę. Okazało się , że nasza drużyna jest wielopoziomowa i mogą (o dziwo) przebywać tam zuchy. Nasza drużyna liczy 3 harcerzy i ponad 18 zuchów. Druhna innym słowem nie ogarnia jednocześnie starszych i młodszych. Niedaleko mojej miejscowości istnieje jeszcze jedna drużyna. Chce się do niej przepisać lecz wiem, że jestem tak blisko z moją drużynową .Więc jakbym się wypisała z drużyny to złamałabym jej serce. CO ROBIĆ???

pytanie zadane 15 października 2017 w Drużyna przez użytkownika dh. Maja (440)   28 53 62
Współczynnik akceptacji: 14%
   

4 odpowiedzi

+1 głos

Myślę, że w takiej sytuacji warto najpierw poruszyć ten temat z drużynową. Wasza drużyna do niedawna była gromadą i przekształciła się w wielopoziomową zapewne po to, żeby zuchy idąc do 4 klasy miały gdzie działać. Ale jeśli Was jest tylko 3, nie ma komu Was "ogarnąć" i w okolicy jest inna drużyna to pytanie czy ma to sens. Być może ktoś powinien wesprzeć Twoją drużynową jako przyboczny.

Porozmawiaj więc z drużynową i albo sprawa się wyklaruje (tzn. zaczną działać harcerze LUB przejdą do innej drużyny, a Kojoty pozostaną gromadą), albo po prostu przejdziesz do innej drużyny sama.

Normalnie proponowałbym też kontakt z komendą hufca. Ale akurat jesteśmy w jednym hufcu to o to już zadbałem sam (tzn. poprosiłem namiestniczkę o pomoc Twojej drużynowej) ;)

odpowiedź 18 października 2017 przez użytkownika karol-gro (17,704)  
Mamy przyboczną (tak naprawdę mieliśmy) wycofała się z funkcji :(
0 głosów
Powinnaś może porozmawiać z kimś z komendy Twojego hufca. Tak w drużynie nie powinno się dziać i nie może to tak wyglądać. A jeszcze wcześniej rozmawiałaś o tym z drużynową? Jeśli nie chcesz sama z nią o tym pomówić, może poruszcie ten temat wszyscy na zbiórce? Jeśli to nic nie da chyba najlepiej będzie jak zmienisz drużynę.
odpowiedź 15 października 2017 przez użytkownika Aleksandraa (442)   7 11 23
Niestety na zbiórce nie da się rozmawiać o poważnych rzeczach :/ Albo zuchy przeszkadzają albo się zapomni albo nie ma czasu, bo druhna mówi "ZA CHWILĘ"
0 głosów
Druhno Maju,

Zastanawia mnie Twoje pytanie. Prawie od roku piszesz o drużynie harcerskiej a właściwie chyba zastępie bo 3 osobowym i o kronice zastępu którą tworzysz i o proporcu. Więc jak to jest? Zastęp czy Drużyna wielopoziomowa? Skąd te zuchy? I najważniejsze!! Skoro jesteś tak blisko z drużynową i jesteś taka ważna dla niej że bez Ciebie jej serce pęknie to czemu nas pytasz o radę. Zapytaj drużynową. Powiedz jej o swoich przemyśleniach i spostrzeżeniach. Z Twojego maila nie wynika dlaczego druhna "nieogarnia".

Czuwaj

PS. Zwróć większą uwagę w swoich wpisach na gramatykę i ortografię.
odpowiedź 17 października 2017 przez użytkownika Laczupakabra (101)   2
Jeszcze jeden problem, w hufcu, który podała dh.Maja, nie ma drużyny o nazwie "Kojoty".
Otóż jest, ale lista na stronie jest nieaktualna, tzn. każda jednostka powinna zgłaszać zmiany do admina strony, ale chyba to jedna z rzeczy, których ich drużynowa "nie ogarnęła" ;) Za to można ją znaleźć na w rozkazach.
... i ewidencji.
To przepraszam, trzeba tej dziewczynie pomóc i jej drużynie, bo pytania ma czasem bardzo dziwne. Pomyślałem, że ktoś trolluje, ale uświadomiłem sobie, że i ja się spotkałem z podobnymi drużynami i podobnymi ludźmi. Powodzenia.
Hmmm... Nie mogę z nią o tym porozmawiać...
@Laczupakabra postaram się zwracać uwagę na ortografię ;D
0 głosów
Przede wszystkim taki temat trzeba poruszyć przy najbliższej okazji i przedyskutować. Oczywiści na spokojnie i bez nerwów bo nic z tego nie wyjdzie. Merytoryczna rozmowa może wiele zdziałać a na pewno nie zaszkodzi.
odpowiedź 28 stycznia 2018 przez użytkownika bruno (92)   2

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 170 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w Pomysł na... przez użytkownika Olivka37 (115)   2 3 7
0 głosów
1 odpowiedź 828 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w Drużyna przez użytkownika aloesowakrowa (105)   1 1 3
0 głosów
1 odpowiedź 702 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,428 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Drużyna przez użytkownika dh. Maja (440)   28 53 62
+2 głosów
2 odpowiedzi 401 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2021 w Drużyna przez użytkownika cytrynkaaaa (1,205)   6 27 52
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...