• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy odnajdę się w harcerstwie ?

+1 głos
Cześć,

po ostatnim wyjeździe w góry z kolegami naszło mnie coś żeby dołączyć do harcerstwa. Koledzy ci są harcerzami dobre 5 lat, a ich wspomnienia z biwaków, obozów itp. bardzo mnie zaciekawiły. Mam 15 lat i nie miałem nigdy styczności z harcerstwem. Chętnie zapisałbym się do tego samego zastępu co moi koledzy. I tu rodzi się pytanie, czy odnajdę się wśród tych doświadczonych harcerzy ?
pytanie zadane 16 czerwca 2017 przez użytkownika Ignacy241 (110)   1 3
Współczynnik akceptacji: 0%
   
Jeszcze zastanawiam się kiedy z kolegami o tym pogadać. Myślałem nad tym żeby dać sobie jeszcze trochę czasu i zapytać pod koniec wakacji i zacząć od nowego roku szkol.

4 odpowiedzi

+1 głos
Ignaś, powiem ci tak. Ja sama też mam 15 lat i do harcerstwa dołączyłam jakoś w marcu za namową mojej koleżanki (która chodzi tam od pół roku). Nawet sobie nie wyobrażasz jak ja tchórzyłam (pomijam fakt, że należę do osób nieśmiałych, i mega boję się opinii innych ludzi na mój temat). I wiesz co? Może nie jestem tam jakiś tak bardzo zżyta, ale ludzie mnie chyba zaakceptowali, choć ja nadal strasznie się wszystkim przejmuję. Radzę ci dołączyć właśnie teraz, bo zbliżają się wakacje, a co za tym idzie obozy itd. :) A co do odnalezienia się... Na pewno się po jakimś czasie odnajdziesz i cię polubią (no chyba że będziesz jakoś bardzo niemiły, to wtedy nie jestem pewna ;) ).
odpowiedź 17 czerwca 2017 przez użytkownika Raksiu (120)   1 1 4
0 głosów
Myślę że tak. Bądź dobrej myśli, jeśli masz tam przyjaciół to szybko to pójdzie i wszystko załapiesz :) Harcerstwo to piękna organizacja i myślę że Ci się tam spodoba ;)
Mam nadzieje że pomogłam
odpowiedź 16 czerwca 2017 przez użytkownika Narzeta (124)   2
0 głosów

 Ignacy:) jak zauważyłeś  ze nie "miałeś styczności..." To właśnie taka szansa stoi przed Twoim wyborem. Skorzystaj bezwzględnie a na pewno nie pożałujesz . Ja Ci to gwarantuję. Harcerstwo to przygoda i ścieżka losu która wyprowadzi Cię na pewną prosta drogę w której będziesz uczyć się podejmować i dobre i złe decyzje życiowe. Ta droga nauczy Ciebie odpowiedniego funkcjonowania w obecnych czasach.

Nauczy Ciebie pracy nad sobą i swoim negatywnym i pozytywnym aspektem charakteru. Wyklaruje w Tobie prawdziwy patriotyzm i siłę woli .walki, dążenia kształtując w Tobie podstawy godne naśladowania / oczywiście jak zechcesz podjąć te wyzwanie /

To harcerstwa  się nie zapisuje -  do harcerstwa się dobrowolnie przystępuje  podejmując decyzje na całe życie. 

Porozmawiaj z kolegami z którymi wędrowałeś aby pozwolili Ci na uczestnictwo w swoich spotkaniach drużyny, zastępu czy jednostki w której działają. Daj sobie okres próbny na 3 miesiące i spróbuj stworzyć sobie plan taki dla siebie  zakładając ze w tym okresie postarasz się poznać walory harcerstwa, podstawy działalności i wyzwania oraz cel który chcesz osiągnąć czyli " integracja z grupą w której jesteś". Myślę ze po miesiącu już będziesz znał odpowiedz na Twoją  rozterkę "czy odnajdę się wśród tych doświadczonych harcerzy ?..."

odpowiedź 17 czerwca 2017 przez użytkownika dh Janek (236)   4 7 17
Ignacy DH Raksiu ma racje - teraz jest dość odpowiedni czas na wstąpienie w szeregi. Posłuchaj rozsądku i duszy.
0 głosów
No pewnie,nie zależnie od wieku,warto w każdej chwili dołączyć do ZHP. Czekają cie niesamowite chwilę i wspomnienia.które są bezcenne.Nie wahaj się :D
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez użytkownika niezalogowany  

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 771 wizyt
pytanie zadane 29 października 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Roux (371)   23 33 41
+1 głos
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2018 przez użytkownika harcerka_z_p (152)   3 5 11
+12 głosów
3 odpowiedzi 537 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2014 przez użytkownika Aleksandra Baranowsk (165)   3 3 4
+3 głosów
2 odpowiedzi 1,698 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2018 w Regulamin mundurowy przez użytkownika druzynowazuchow (193)   4 9 16
0 głosów
1 odpowiedź 422 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w Pomysł na... przez użytkownika eis (105)   1 4
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...