• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


drużyna jako podobóz

0 głosów
Czuwaj :)
Jak wiadomo wakacje coraz bliżej, a że obóz jest bardzo ważną sprawą dla każdego harcerza, jako podsumowanie rocznej pracy.
Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy jako drużynowy mogę wraz z drużyną podpiąć się jako podobóz do jakiegoś innego obozu. Bylibyśmy ogólnie jednym obozem, jednak posiadalibyśmy inny program (nie wchodzi w grę obóz z mojego hufca). Gdybym miał organizować obóz samemu od początku byłoby by bardzo dużo roboty i pomyślałem czy gdybym drużyną dołączył bym do jakiegoś obozu, jako podobóz, by było mniej wszystkiego :D czy jest możliwe coś takiego? Jeśli tak jakie przepisy będzie trzeba spełnić lub jaka dokumentacje wypełnić? :)
pytanie zadane 7 maja 2017 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika shadrin121 (287)   14 27 36
Współczynnik akceptacji: 5%
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Jest możliwe, ale to nie jest krok w dobrą stronę... Sednem obozu nie są zajęcia programowe, a właśnie samodzielne budowanie przez harcerzy całej bytowej infrastruktury, gotowanie (sic! dzisiejsze przepisy wcale tego nie uniemożliwiają), ogarnianie kwestii sanitarnych i generalnie robienie rzeczy własnymi rękami. I to wszystko zastępem, a więc grupą zgranych już kumpli, prowadzoną przez herszta o wyrobionej już pozycji. Dlatego np. namioty zastępów powinny stać w pewnym oddaleniu od siebie – żeby harcerze w jak największym stopniu czyli, że są sami wobec natury. Pojechanie jako grupa na cudzy obóz prawdopodobnie pozbawi Was wielu z tych rzeczy.

Te wszystkie działania, pozornie będące tylko „narzutem” na program, w rzeczywistości są sednem obozu. Nie warto z nich rezygnować.
odpowiedź 7 maja 2017 przez użytkownika vanadey (15,565)   16 80 293
0 głosów
W tam tym roku z mojej drużyny na obóz pojechało dość mało harcerzy dlatego drużynowa zdecydowała abyśmy stworzyli podobóz z inną drużyną.Podobóz budowaliśmy obydwiema drużynami,ale tematyka i zajęcia mieliśmy oddzielnie.Namioty mojej drużyny i  ich były od siebie oddalone.Pamiętam też,że z dwa razy razem mieliśmy śpiewanke.Myśle,że jest to dobry pomysł stworzyć podobóz z inną drużyną.Przy okazji twoi harcerze mogą poznać każdego członka tamtej drużyny.
odpowiedź 7 maja 2017 przez użytkownika niezalogowany  

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika shadrin121 (287)   14 27 36
+1 głos
2 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2021 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika julkkaga (312)   10 26 33
+3 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 909 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Uwarowit (465)   9 16 32
+2 głosów
1 odpowiedź 498 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...