• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Drużynowy z przymusu.

0 głosów
Od dłuższego czasu mój drużynowy nie włącza się w pracę druzyny. W dodatku nie chodzi na zbiórki, nie organizuje ani nie jeździ z nami na biwaki, oraz ogl drużyna się rozpada. Wiem że można napisać list do komisji rewizyjnej i wgl i ogl, tylko problem jest taki, że komendant naszego hufca to nasz były druzynowy,a jego ojciec. Drużyna się rozpada, na zbiorkach nie ma osób, a jeśli sa, to z przymusu rodziców. Co robić? Przenosić się, czy walczyć o nia?
Dodam jeszcze że od ok 2 miesięcy jestem przybocznym, lecz i tak nie mam wielu możliwości jej prowadzenia.
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Drużyna przez użytkownika Dawidekrypek28 (363)   9 19 28
Współczynnik akceptacji: 21%
   

3 odpowiedzi

+3 głosów
Nie bójcie się hufca on jest dla Was nie na odwrót. Na pewno znajdą się ludzie, którzy będą chcieli pomóc bo takie nasze wspólnota harcerska ma założenie. Jeżeli drużynowy jest tylko dla funkcji to po pierwsze pogadajcie z nim, jak to nie przyniesie rezultatu to zwróćcie się do instruktorów działających w hufcu lub bezpośrednio do komendy hufca. Nie może być tak jak opisujecie. Ktoś mija się z celem.

Nie wiem jakie macie środowiska, ale przykre jest to że ludzie odpowiedzi szukają w Internecie - nikt w hufcu nie chce wam pomóc, czy się boicie tych ludzi?
odpowiedź 19 lutego 2017 przez użytkownika Seba Strachowski (193)   5 11 19
Tak jak w moim pytaniu. Problem polega na tym że komendant kieruje się ideą ,,Co w rodzinie to nie zginie" więc on nie wyobraża sobie zeby kto inny mógłby być drużynowym jak nie jego syn. Hufiec jest mały, a więc wszystko opiera się o znajomości przez co ciężko iść do kogoś z dyskrecją i porozmawiać o problemach.
Więc zgłoscie się do chorągwi lub komisji rewizyjnej hufca. Tak jak pisałem. Funkcje, które są wyżej są dla Was, a nie na odwrót :)

Musicie się nauczyć, że o swoje trzeba walczyć i nie zostawiać wszystkiego samemu sobie bo w ZHP będzie jak jest teraz. Drużynowy, hufcowy, komendanci to nie duchy tylko ludzie, którymi w przyszłości wy możecie być, a jeżeli działają źle to są po to władze wyżej by tym się zajęły.
0 głosów
Jestem w podobnej sytuacji, mój drużynowy nie ma dla nas czasie mię chce prowadzić zbiórek. Od paru miesięcy razem z przyjaciółkąsame prowadzimy spotkania. Jednak osób jest dużo mniej, ale walczymy.  Są osoby dla których warto to prowadzić a jeśli chidzi o wyjazdy to też zawsze się coś wymyśli. Możesz spróbować przejąć drużynę i sprawdzić cży warto dalej to prowadzić. Czuwaj
odpowiedź 19 lutego 2017 przez użytkownika AbbyBlueGames (140)   2 7
0 głosów
Pewnie że walczyć :D
Może moja odpowiedź nie będzie jakoś bardzo rozbudowana ale postaram się to jakoś sensownie ująć.

Sprawa wydaje się nieciekawa, ale to nie oznacza że nie da się z niej wybrnąć. Tak jak mówisz, drużynowy nie działa w drużynie. Pierwszym krokiem do rozwiązania tej sytuacji powinna być rozmowa z drużynowym. Niech sam się wypowie nt. tego co dalej, dopiero potem działajcie dalej. Jeśli rzeczywiście nie chce się mu działać to niech po prostu odda funkcję np. przybocznemu lub innej osobie (najlepiej najbardziej doświadczonej z drużyny) która się do tego nadaje. Zawsze warto walczyć.
odpowiedź 25 lutego 2017 przez użytkownika Gromit27 (1,339)   34 61 89

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 528 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w Drużyna przez użytkownika Druh_Bronisław (206)   6 8 16
+1 głos
1 odpowiedź 202 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2022 w Drużyna przez użytkownika Izkacym3 (182)   1 7 10
+3 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2018 w Drużyna przez użytkownika Dawidekrypek28 (363)   9 19 28
+1 głos
2 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w Drużyna przez użytkownika kinga11952 (199)   4 7 15
0 głosów
1 odpowiedź 828 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w Drużyna przez użytkownika aloesowakrowa (105)   1 1 3
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...