Jest to punkt bardzo szeroki i bardzo indywidualny, nie można wymyślić tu nic "uniwersalnego".
Próba na Harcerkę Orlą nie bez powodu była niegdyś określana jako "wędrowniczka". HO dotyczy właśnie tego pionu, dla którego niezwykle ważną kwestią jest analizowanie swoich mocnych stron i słabych, pionu który jest gotowy na ważne przemyślenia podczas dyskusji, debat, kuźnic i oczywiście wędrówek.
Tutaj zadanie nie jest też jednorazową akcją - to działanie w długim okresie czasu, nie tylko podczas próby i nie tylko w harcerskim gronie ale też przy znajomych, rodzinie.
Po pierwsze - głównym celem próby jest rozwijanie. Jeśli zadanie nie stanowi dla Ciebie wyzwania to nie podejmuj go, tylko idź na wyższy poziom. Aktualnie zastanów się jaki jest Twój system hierarchizowania wartości. Czy Twoją najwyższą wartością jest Bóg? Czy jest to przyjaźń? Rodzina, ojczyzna, harcerstwo, a może dobra zabawa? Nauka? Potem przeanalizuj dokładnie jakie wymagania stawia przed Tobą nasze harcerskie prawo, które nie określa wprost "najważniejsze dla ciebie ma być to". Jeśli Twoje wartości nie pokrywają się z tymi "odgórnymi" to masz całkiem łatwe zadanie - musisz zrobić coś, żeby się to ze sobą zgrało. Może to być kwestia odsunięcia jednej z tych rzeczy, które odciągają Cię od bycia w zgodzie z PH. Może masz jakieś uzależnienie, np. telefon komórkowy?
Myślę, że jak to wszystko rozważysz Twoim punktem spokojnie może być opisanie tego, co jest Twoją słabością w bronieniu Prawa (bronienie to nie musi być mówienie, a tym bardziej krzyczenie; bronienie systemu wartości wybudowanego na tej podstawie to także czyny, sytuacje. Powiedzenie znajomym "nie będę z wami dużo pić bez umiaru, bo jestem harcerką" to jak najbardziej bronienie tego kim się jest i co nam wskazuje drogę) a następnie opowiedzeniem kapitule tego jak zmieniało się podczas próby Twoje codzienne życie jak i jednorazowe sytuacje odkąd zaczęłaś dostrzegać swoje błędy w wartościowaniu