• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy potrzebuję zgody Komendanta na przeprowadzenie "konkursu"?

0 głosów
Chciałabym zorganizować konkurs na "emblemat gromady". Chcę, aby był to konkurs dla całego naszego hufca. Aby rozesłać informacje o owym konkursie i aby każdy harcerz, zuch, instruktor... każdy chętny przesłał nam swoje pomysły. A osoba, która zaprojektuje najciekawszy i najbardziej adekwatny projekt dostał "nagrodę". Oczywiście, będą to jakieś harcerskie akcesoria. Ale żeby zorganizować taki konkurs (czyli w sumie tylko rozesłanie informacji) czy potrzebuję zgody Komendanta Hufca/Szczepu? (U mnie Komendant Hufca jest również Komendantem Szczepu)
pytanie zadane 5 listopada 2016 przez użytkownika JadziaG (111)   1 2 5
Współczynnik akceptacji: 0%
   

2 odpowiedzi

0 głosów
W/g mnie działanie które zamierzasz zrealizować wymaga konsultacji na zasadzie informacji z komendantem hufca, nie koniecznie zgody. Fajnie jak twój przełożony wie co robisz , a nie jest to nagle dla niego zaskoczeniem, niespodzianką. Szczególnie jak puszczasz coś na ogólnym forum jako konkurs do wszystkich członków hufca. Po pierwsze dla tego, że jak ktoś do niego zadzwoni z pytaniem o konkurs będzie wiedział co odpowiedzieć, gdzie kogoś z pytaniem skierować, a nie odpowie ja nie wiem nic o takim konkursie. Poza tym za pomocą hufcowego zespołu promocji i informacji może wspomóc rozpropagowanie konkursu. U mnie w hufcu, a aktualnie jestem komendantem  większość takich informacji przepływa na zasadzie informacji " Cześć będę robił to i to tu i tu", a nie jakiś próśb o zgodę ale dzięki temu mogę pomóc w jego rozpropagowaniu i wiem co odpowiedzieć jak w tej sprawie zadzwoni ktoś do mnie.
odpowiedź 15 listopada 2016 przez użytkownika k2dom (407)   2 3 13
0 głosów
Dodam jeszcze, że jeśli to będzie otwarty konkurs (czyli także dla osób spoza ZHP) to powinien zostać napisany regulamin, spełnić kilka wymogów formalnych itp..Generalnie trochę roboty z tym by było. Dlatego najbezpieczniej zorganizować to tylko wewnątrz ZHP, czyli tylko dla członków.
odpowiedź 15 listopada 2016 przez użytkownika qj0n (17,131)  

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Pomysł na... przez użytkownika KsarKses (128)   1 4
+4 głosów
3 odpowiedzi 457 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...