• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jak zrobić proporzec ?

–3 głosów

Mam zadanie. Zrobić proporzec. Ale nie wiem jak. Proszę o bardzo szegółowom instrukcje !!! Robię go sama, tak dla jasności. Wiem tylko, że z chusty można zrobić tylko proszę bez wysyłania linków !!! Gdy mi wysyłają użytkownicy strony www.zapytaj.zhp.pl  to nic nie rozumiem ! Więc proszę własnymi słowami szczegółowo !!!

Przykład :

Na prawym płacie.............   Na lewym płacie.............  Co napisać........   jak przyczepić do drzewca.......

Jaka wielkość ( wymiary )............   Jak zrobić napisy .......................

A tak w ogóle jak zrobić drzewiec ?

pytanie zadane 4 listopada 2016 w Drużyna przez użytkownika dh. Maja (440)   24 53 62
Współczynnik akceptacji: 14%
   
Mogłaś od razu napisać, żeby w załączniku wklejać gotowe projektu do wydruku 3D, bo po co się męczyć. Ludzie ale dramat, co to za tekst, że bez podsyłania linków proszę. To na wypadek jakbyś nie wiedziała czemu ci "zminusowano" pytanie.
nie wszyscy to umieją.......................
Czego właściwie nie umieją?

Jak zbierzesz do kupy wszystkie odpowiedzi na wszystkie pytania o proporce i jeszcze wszystkie linki, które tu się przewinęły to nic nowego już tu się raczej nie pojawi. Oczywiście możesz zadać kolejne ogólne pytanie o proporzec, ale pewnie dostaniesz w odpowiedzi kolejne streszczenie tego, co już zostało napisane. I co z tego wyniknie?

Zbierz sobie wszystkie te informacje o proporcach, przeanalizuje je i jeśli rzeczywiście nie jest tam wyjaśniony jakiś etap/element to zadaj pytanie konkretnie o to - postaramy się odpowiedzieć na konkretną wątpliwość. Ale najpierw sprawdź, czy rzeczywiście nie jest to już gdzieś napisane - pytając o coś, co już zostało wyjaśnione udowadniasz, że nawet nie chciało Ci się zajrzeć do linków/materiałów, które wciąż tu się przewalają. A jak ktoś ma problem, ale nawet nie chce mu się samemu go rozwiązać to innym tym bardziej nie chce się go rozwiązywać za niego (za darmo). Np. o rozmiar proporca były już co najmniej 3 pytania i niektóre linki, które ogólnie opisywały robienie proporca też wymieniały rozmiary. Zajrzałaś do nich przynajmniej?

Przy okazji jeszcze jedno pytanie - czy widziałaś na żywo jakiś proporzec? Jeśli nie to faktycznie może być ciężko z samego tekstu to odtworzyć - obejrzyj zdjęcia w internecie albo lepiej - obejrzyj proporzec jakiejś znajomej drużyny.

Zacytuję więc dla Ciebie ,,qj0n" - ,,Mogłaś od razu napisać, żeby w załączniku wklejać gotowe projektu do wydruku 3D, bo po co się męczyć. Ludzie ale dramat, co to za tekst, że bez podsyłania linków proszę. To na wypadek jakbyś nie wiedziała czemu ci "zminusowano" pytanie."

O to chodzi, żę nie wstawiłam  linku a ja na to ,że nie umiem !!!!!!!!!!!!!!

No dobra, ale ja nie rozumiem, co chcesz powiedzieć, cytując druha Mateusza (Solo). Zresztą nie wydaje mi się, żeby była to akurat istota sprawy.
Tak czy inaczej, proponuję zastosować się do mojego komentarza powyżej (ten 4-akapitowy) i czekam na konkretne pytania.
Popraw proszę błędy ortograficzne i interpunkcyjne.

2 odpowiedzi

+2 głosów
 
Najlepsza
To tak, napiszę ci jak ja robię proporce (zrobiłam już trzy), ale każde środowisko może robić zupełnie inaczej.
Wymiary jakie ja stosuję to trójkąt równoramienny 50 x 50 x 30 cm. Możesz uwzględnić przy wycinaniu materiału troczki, którymi go przywiążesz do kija lub doszyć je osobno w późniejszym etapie.
Na jednym z kawałków (ustawionym najbardziej szpiczastym wierzchołkiem w prawo) wyszywam nazwę zastępu i ewentualnie jakieś małe wzorki powiązane z nazwą lub obrzędowością (np. kwiatki). Przyjmijmy, że to jest przód naszego proporca.
Na drugim kawałku materiału (ustawionym najbardziej szpiczastym wierzchołkiem w lewo) wyszywam większą "rzecz" związaną z zastępem np. waga, miecz, spadochron, kwiat. Obrazek ten jest umieszczony bliżej krótszej krawędzi tak, aby w drugiej części materiału zmieścił się numer drużyny.
Na koniec zszywam obydwa kawałki materiału wszywając między nie frędzelki (i ewentualnie troczki). zwróć uwagę na to, aby przy zszywaniu nie okazało się, że coś jest do góry nogami. Gotowe.
Myślę, że kij do proporca można wziąć "z lasu", czyli po prostu znaleźć odpowiednio długi i gruby oraz w miarę prosty kij lub zakupić taki za parę złotych u stolarza.
odpowiedź 8 listopada 2016 przez użytkownika 168roe (141)   5
wybrane 16 stycznia 2017 przez użytkownika dh. Maja
0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2017 przez użytkownika Areska2002 (137)   1 7 11

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 677 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2017 w Drużyna przez użytkownika Michaś324 (130)   2 4 9
0 głosów
2 odpowiedzi 869 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Drużyna przez użytkownika dh. Maja (440)   24 53 62
+9 głosów
4 odpowiedzi 3,828 wizyt
pytanie zadane 7 września 2013 w Drużyna przez użytkownika JM (1,837)   22 45 64
0 głosów
1 odpowiedź 605 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2019 przez użytkownika agu1092 (222)   2 6 13
0 głosów
0 odpowiedzi 293 wizyt
pytanie zadane 10 października 2016 przez użytkownika FashiPL (163)   3 11 15
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...