Nie.
Jest ona tylko i wyłącznie elementem munduru instruktorskiego specjalności wodnej.
Chyba, że dla możliwości noszenia koszul całe Wasze środowisko uzna, że zdobędzie specjalność wodną.
Dla rozwiania nadziei na zmiany zacytuję.
Czy regulamin przewiduje osobny mundur instruktorski?
Nie. Instruktorzy noszą identyczne mundury jak wychowankowie, różnią się jedynie oznakami i odznakami. Wyjątkiem są środowiska specjalności wodnej, gdzie kadra z przyczyn praktycznych nosi mundury innego kroju.
http://opcjazero.zhp.pl/?p=21
Zaś w kwestii szerszego wyjaśnienia powołam się na przykład dawnych białych koszul.
Dlaczego obecny regulamin mundurowy nie zawiera białych koszul mundurowych?
Ponieważ białe koszule stanowiły wyraźny sygnał „ja tu nie jestem od roboty, tylko od pokazywania palcem”, bardzo separując mentalnie i wizerunkowo instruktorów od harcerzy, podczas gdy jednym z naczelnych założeń reformy mundurowej ZHP z 2005 r. było maksymalne zbliżenie sytuacji kadry i uczestników.
Biała koszula nie nadaje się do noszenia osprzętu, klarowania jachtu ani budowania pionierki obozowej. Wywodzi sie ona z ubioru oficerów marynarki, którzy faktycznie wykonują w nich pracę umysłową i kierują podwładnymi. „Wyższość” instruktora w białej koszuli widać było także po tym, że fatalnie komponuje się ona z nieformalnymi spodniami takimi jak dżinsy czy czarne bojówki. Na dobrą sprawę dobrze wygląda ona jedynie ze spodniami „na kant” i półbutami, co jeszcze bardziej separuje instruktora od harcerzy w bluzach, dżinsach i traperkach.
Lądowa koszula instruktorska wywołałaby jedynie taki efekt, jak ten wskazany w powyższym cytacie jako niepożądany.