• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Zmotywowanie drużynowego-?

0 głosów
Sprawa wygląda tak : jestem przyboczną ( jedyną) w drużynie harcerskiej. Mój drużynowy ma pracę i sie uczy i w ogole mu nie zalezy na drużynie- tak słowem wstępu

Na zbiórkach bywa okazyjnie, harcerze się pytają kiedy wreszcie przyjdzie druh drużynowy, zwala wszystko na moją głowę,czuje się jakbym to ja miała granatowy sznur!

Przykład: układaliśmy plan pracy na 2016/2017 i były cele. On wymyślił by dać ceł by było min. 25 osób w drużynie ( jest 15),a teraz ten zapał w ogóle zniknął. Sprawa naboru powiedział : nie obchodzi mi jak ale macie WY go zrobić w ciągu tygodnia.

Razem z zastępowymi zamierzamy się zbuntować i tego nie robić bo to on powinien tym dowodzić a nie ja..

Strasznie zależy mi na drużynie, tylko że to strasznie nie fajne że tak zachowuje sie drużynowy..

Co zrobić? Jak go ,,postawić do pionu'' ?
pytanie zadane 26 września 2016 przez użytkownika Kropka (301)   14 27 35
Współczynnik akceptacji: 9%
   

3 odpowiedzi

+1 głos
Jednym z rozwiązania będzie rozmowa z nim w gronie całej drużyny. Kiedy już pojawi się na zbiórce odpowiedzcie mu co leży wam na sercu. Co byście chcieli zmienić i dlaczego.
Wiesz nie wiem jakie inne relacje was łączą po za przyboczna-drużynowy. Ale jeśli się przyjaźnicie może porozmawiajcie razem. Może jakieś problemy osobiste go zmusiły do tej sytuacji.
Innym sposobem gdy te wyżej wymienione nie pomogą jest rozmowa z komendantem (innym ważnym instruktorem w hufcu). Jako wasz drużynowy nie powinien was tak traktować. Może poważna rozmowa wyjaśni mu coś.
Trzymam za was kciuki  (i za pobieranie się drużynowego)!
odpowiedź 30 września 2016 przez użytkownika Aleksandraa (442)   7 11 23
Skończyło się tak, że drużynowy zrezygnował z pełnienia funkcji. Przyjdzie najprawdopodobniej nasz były przyboczny co teraz jest w DW i mam nadzieję, że się zgodzi do nas znowu zawitać ;)
Wiesz może tak miało być, może będzie lepiej. W każdym razie jak mówiłam trzymam kciuki !
0 głosów
Najlepszym sposobem jest rozmowa na forum całej rady drużyny. Moim zdaniem powinniście wyrazić swoją opinię i jasno powiedzieć, że jest potrzebny w drużynie. Nie każdy ma świadomość, że coś robi źle, często przy wysokim tempie życia umykają pewne sprawy. Drużynowy pełni rolę wychowawcy, to przede wszystkim jego zadanie (oczywiście przy wsparciu przybocznych) aby wychowywać, wpajać pewne wartości. Drużynowy powinien być osobą dojrzałą i odpowiedzialną, tak więc szczera rozmowa może zdziałać cuda.
odpowiedź 9 listopada 2016 przez użytkownika zu.lesz (101)   2
0 głosów

Czuwaj!

 

Wiadomo, jest to ciężki temat. Jak osoby wcześniej wspominały jest to ciężki temat, a ja jestem po podobnej sytuacji. Najlepszym sposobem jest rozmowa w kręgu rady. Wypytanie o przyczyny, oraz wspólne dojście jak to można rozwiązać. Jeżeli to nie poskutkuje, warto pogadać z odpowiednim komendantem (szczepu, bądź hufca, jeżeli jednostka jest "niezaszczepiona") lub namiestnikiem, jeżeli takowy w hufcu występuje. Najważniejsze jest to, byś mimo natłoku pracy nie opuszczała jednostki, ponieważ skończy się to dla niej o wiele gorzej, wiem z autopsji. Ja po takim natłoku pracy podziękowałem, a jednostka praktycznie nie funkcjonuje.

Pozdrawiam, oraz życzę pozytywnego rozwiązania całej sytuacji.

odpowiedź 9 listopada 2016 przez użytkownika Michał Zawała (102)   2
Sprawa zakończyła się zainteresowaniem sprawy kadrą szczepu i rezygnacją pełnienia funkcji drużynowego, ale dziękuję za pomoc :)

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 479 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2018 w Drużyna przez użytkownika Dawidekrypek28 (363)   9 19 28
0 głosów
2 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 przez użytkownika korkrtweet (105)   1 3
0 głosów
1 odpowiedź 371 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 16 października 2018 w Pomysł na... przez użytkownika Marshmallow (150)   3 6 10
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,068 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...