• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Zmiany w drużynie

+1 głos
Czuwaj
Należę do wielopoziomówki. W naszej drużynie jest problem z kadrą.Drużynowy rzadko chodzi na zbiórki poniewaz ma pracę (termin zbiórek był już zmieniany na potrzebę kadry)a jak już chodzi,to zbiórki nie są przygotowane,ani nawet niema na nie pomyslu. Z przybocznymi jest taki problem że jedna z nich także olewa zbiórki,a druga mimo iż chodzi, nie umie przeprowadzić zbiórki tak,by miała ona sens. Do tego wszyscy oni nie przyjaźnią się,a czasami poprostu nie przepadają za soba. Słyszeliśmy (członkowie drużyny ) że jest możliwość przeprowadzenia wyborów nowej kadry drużyny.

 Kolejny problem polega na tym iż komendant hufca jest ojcem naszego drużynowego ,który kiedyś był druYnowym naszej druzyny. Według niego w drużynie jest wszystko w porządku i nie ma potrzeby robić jakiś większych zmian,tyle że on nie chodzi na zbiorki.A więc, co robic? Czy ratować druzyne? Czy jest możliwość zmiany drużynowego bez zgody komendanta? Czy olać wszystko i przenieść się do innej druzyny?

Bardzo się rozspisalem ,ale zalezy mi na tej drużynie ,i smuci mnie to ze nie mamy ze zbiórek żadnej korzysci,a są one poprostu bezsensowne . Dodam jeszcze że działamy we wsi niedaleko naszego hufca.
pytanie zadane 25 września 2016 w Drużyna przez użytkownika Dawidekrypek28 (363)   9 19 28
Współczynnik akceptacji: 21%
   

1 odpowiedź

+2 głosów
W skrócie: komendant mianuje drużynowego, drużynowy dobiera sobie kadrę. Oczywiście przy przekazaniach to drużynowy wybiera następcę, a w drużynach wędrowniczych drużyna wybiera drużynowego, ale ostateczna zgoda i decyzja należy do komendanta. Więc niestety żadne wybory nie pomogą.

W tym przypadku komendant nie będzie bezstronny, więc radziłbym poprosić komisję rewizyjną hufca, by zbadała działalność jednostki i przedstawiła opinię
odpowiedź 26 września 2016 przez użytkownika karol-gro (17,694)  
Można też zainteresować sprawą resztę komendy hufca, nie tylko komendanta, gdyż to komenda jest odpowiedzialna za dobre funkcjonowanie drużyn.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 552 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2017 w Drużyna przez użytkownika Harcerka890 (222)   5 16 21
+2 głosów
2 odpowiedzi 457 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Drużyna przez użytkownika Dawidekrypek28 (363)   9 19 28
0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
pytanie zadane 17 października 2020 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Marta000007 (140)   1 6 8
0 głosów
1 odpowiedź 330 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2017 w Pomysł na... przez użytkownika Kafyka11 (105)   1 4
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...