• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Rozmowa z dyrektorką szkoły

0 głosów

Nasza drużyna jest próbna, wcześniej w ogóle funkcjonowała nieformalnie, bardziej jako dwa zastępy. W szkole, w której mamy harcówkę, "od zawsze" była tylko gromada zuchowa. Od niedawna udaje nam się przeprowadzić dobry nabór, przy czym połowa harcerzy to dzieci z sąsiedniej szkoły (jedna osoba przyprowadziła pół klasy). W tamtej szkole jest "dobry grunt", ale w "naszej" nasze środowisko działa już ponad dziesięć lat, mamy dobry układ z dyrekcją i jej zaufanie, "własne" pomieszczenie na harcówkę i nie chcemy tego zmieniać. Dyrektor tamtej szkoły zgadza się na wejście harcerzy spoza szkoły np. na zebranie z rodzicami, akcję ulotkową czy jakąkolwiek inną tylko pod warunkiem, że utworzymy drużynę na terenie właśnie tamtej szkoły. Nie mamy możliwości prowadzić dwóch drużyn, bo już jedna stanowi dla nas duży wysiłek. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że działa tam już... męska drużyna ZHR.

Podpowiecie jakieś argumenty? Czy po prostu niech dalej harcerze "stamtąd" prowadzą działania nieformalne i osobiste? Trochę są z tym "biedni", bo akcja naborowa to jedno z zadań zastępów na wrzesień, a oni nie mogą prowadzić "legalnie", za zgodą dyrekcji, działań na terenie własnej szkoły.

pytanie zadane 21 lipca 2016 w Pomysł na... przez użytkownika sayyida (149)   6 10
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

0 głosów
Przede wszystkim, warto zrozumieć, dlaczego dyrektor chce drużynę na swoim terenie. Szkoły zobowiązane są nie tylko do prowadzenia lekcji, ale też do działalności wychowawczej - przeciwdziałaniu problemom społecznym itp.. I są z tej działalności przez Kuratorium rozliczani. Jednym z najprostszych działań w tym zakresie jest zaproszenie harcerzy. Dlatego szkoły często chętnie wspierają drużyny działające na ich terenie - harcerze częściowo realizują obowiązki szkoły.

Jeśli chcecie wsparcia od nowej szkoły musicie zastanowić się, co jesteście w stanie tej szkole zaoferować. Skoro nie chcecie tam działać to może coś dla nich zorganizujecie (dzień patrona, sportu, cokolwiek)?

Jednak jednak chcecie rozdawać ulotki, organizować nabory i generalnie mieć członków drużyny w obu szkołach to może dyrekcji wystarczy, że w ich szkole powstanie na początek jeden zastęp? Zbiórki zastępów odbywałyby się w poszczególnych szkołach, a zbiórki drużyny raz tu, raz tam. Tak oto będziecie działać w obu szkołach, a być może kiedyś na tyle się rozrośniecie, że podzielicie drużynę na dwie.
odpowiedź 22 lipca 2016 przez użytkownika qj0n (17,096)  

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 309 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Pomysł na... przez użytkownika Dawidekrypek28 (363)   7 19 28
+3 głosów
2 odpowiedzi 155 wizyt
pytanie zadane 7 września 2021 w Pomysł na... przez użytkownika siekierka (184)   2 9 15
0 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2021 w Pomysł na... przez użytkownika Kruszynka (142)   1 5
0 głosów
0 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2019 w Pomysł na... przez użytkownika Dh.Kamila17 (147)   2 5 10
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2019 w Pomysł na... przez użytkownika crypart (105)   1 3
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...