• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jak wymyślać oryginalne i fajne zajęcia dla harcerek?

0 głosów
Czuwaj! Często jak mnie ktoś prosi aby zorganizować zajęcie spotykam sie z tym samym problemem: jak wymyśleć fajne zajęcia dla harcerek w których sie coś nauczą i będą fajnie wspominać? Patrze jak inni wymyślają zajęcia z łatwością ale mnie jak ktoś o to prosi to potrzebuje kilka dni aby coś wymyśleć a przecież często jest tak ze tyle czasu nie ma.

Więc moje pytanie brzmi: jaki jest wasz proces planowania zbiórki bądź zajęcia (tematyczne/sprawniściowe)? Skąd bierzecie pomysły? Jak dopracywujecie plan?

Dzięki ;)
pytanie zadane 21 marca 2016 w Drużyna przez użytkownika Dh.K (187)   4 8 14
Współczynnik akceptacji: 14%
   

1 odpowiedź

+3 głosów
Jesteś zastępową?

Problem, o który pytasz, jest chyba szerszy i dotyczy ogólnie planowania pracy w zastępie. To, od czego powinnyście wyjść, to usiąść wspólnie i zebrać wszystkie stopnie, które aktualnie realizujecie (bądź chcecie realizować) oraz sprawności, które zdobywacie (bądź chcecie zdobywać). Zazwyczaj jest tak, że te stopnie i sprawności pokrywają się w wielu miejscach tematyką, np. jest część zadań z terenoznawstwa, część z samarytanki, inne dot. aktywności społecznej itd.

Na tej podstawie macie praktycznie od ręki tematykę zbiórek na 3/4 roku. Wystarczy brać po kolei tematy, realizować zbiórki tak, by harcerki w zastępie mogły się czegoś nauczyć i zrealizować przy okazji wymaganie do próby / zdobyć sprawność. Masz dzięki temu też pewność, że to będzie je interesować (bo same przecież wybrały sobie taką sprawność albo same określiły takie a nie inne zadanie do próby).

Masz już tematykę zbiórek i w większości wiesz, co musisz na nich zrobić. Teraz pozostaje wybrać jakąś ciekawą formę i  określić i rozdzielić zadania między osoby w zastępie. Pamiętaj, że siedzenie w klasie/harcówce nie jest atrakcyjne - macie to na co dzień w szkole. Ruszcie w teren! Do pobliskiego parku, lasu, na łąkę, do ogrodu botanicznego... gdziekolwiek.
odpowiedź 22 marca 2016 przez użytkownika Gacek (9,226)  
Dosc dluga historia... Nie zastepowa (dosc skomplikowana sytuacja) ale moze przejme funkcje przybocznej we wrzesniu a organizowanie zajec zawsze sprawialo mi trudnosci I zajmowalo dluzej czasu niz innym. Dzieki ^^^ ;)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 542 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Seba Strachowski (193)   4 11 19
–3 głosów
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2015 w Pomysł na... przez użytkownika Stachu99 (103)   2 2 4
+3 głosów
2 odpowiedzi 593 wizyt
pytanie zadane 7 września 2021 w Pomysł na... przez użytkownika siekierka (184)   4 9 15
0 głosów
1 odpowiedź 511 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2019 w Pomysł na... przez użytkownika Ronnie (790)   8 29 48
0 głosów
2 odpowiedzi 866 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w Pomysł na... przez użytkownika Joqnnq (116)   2 2 4
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...