• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Wybory moderatorów - kadencja 2016 [zamknięte]

+7 głosów

Jak co roku (2014, 2015), również i w tym, nadeszła pora by wybrać nowy skład moderatorski naszego portalu. 

Na wstępie chciałbym im serdecznie podziękować dotychczasowemu zespołowi. Troje z nich w szczególności już drugą kadencję z rzędu wykazują się sporą skutecznością działania i zaangażowaniem. Z tego względu w tym roku dochodzi nowa kategoria moderatorów: oprócz zespołu obieralnego (o którym za chwilę) wprowadzamy również stały zespół moderatorski. Oprócz Royasa, który od kilku lat jest naszym głównym programistą od niesfornych chomików, do stałego zespołu dołączają: Ola, qj0n i Banan

Jeśli zaś chodzi o zespół obieralny, nadchodzi kolejna szansa, by się w nim znaleźć - w tym roku uzupełnimy skład moderatorski o maksymalnie 3 osoby! Ogłaszam wszem i wobec III Wybory Moderatorów! [tutaj tradycyjnie następują fanfary].

Wybory moderatorów

Moderatorów strony wybieramy my wszyscy. I wybieramy ich spośród siebie. W jaki sposób? To proste:

 1. Jeśli chcesz zostać moderatorem tej strony napisz w odpowiedzi na to pytanie kilka słów na temat swojej kandydatury: Dlaczego chcesz zostać moderatorem? Jak nasza społeczność (ta strona) skorzysta z tego, że będziesz moderatorem? Co chciałabyś/chciałbyś zmienić, poprawić, wprowadzić? A co Ty zyskasz z bycia moderatorem?
 2. Do połowy marca to pytanie będzie otwarte i trwać będzie głosowanie na najlepszych kandydatów na moderatorów - każdy z nas może zdecydować o przyszłości tej strony.
 3. Gorąco zachęcam do zadawania kandydatom pytań poprzez komentarze pod ich kandydaturami. 
 4. Po zakończeniu głosowania kandydatom z najwyższą liczbą głosów przyznane zostaną stanowiska moderatorów. Ilu? Planujemy poszerzenie naszego grona moderatorów o maksymalnie 3 osoby.
 5. Swoje kandydatury mogą zgłaszać jedynie osoby, które mają minimum 200 punktów reputacji - chcemy, by moderatorami były osoby faktycznie zaangażowane w nasz serwis, w pomaganie innym.
 6. Głosowanie i wybór moderatorów trwać będzie 10 dni - głosowanie zakończy się o północy 17 marca 2016 r.  

Warto poświęcić trochę czasu na przemyślenie i przygotowanie swojej kandydatury w ciekawy sposób. 

 

Co robi moderator?

Do głównych zadań moderatorów należą:

 • dbanie o porządek na stronie - blokowanie "hejtów", zachowań nieporządanych,
 • porządkowanie lub dodawanie tagów i kategorii do pytań,
 • pomoc użytkownikom, 
 • dbanie o poprawność językową i stosowanie się do etykiety obowiązującej na naszej stronie,
 • udział w forum moderatorskim, na którym dyskutujemy nad przyszłością zapytaja.

Czy coś jeszcze? Napiszcie w swoich kandydaturach jak widzicie tę funkcję i siebie w niej! 

 

Co mi da bycie moderatorem?

 • trochę większe uprawnienia na stronie (edycja cudzych pytań, kategorii, tagów itp.),
 • pracę w ciekawym zespole, 
 • realny wpływ na kształt tego serwisu, 
 • doświadczenie,
 • w razie potrzeb - na zakończenie kadencji na życzenie moderatora zostanie mu wystawiona opinia (może to być np. element Twojej próby).

 

Czy moderatorem zostanę dożywotnio?

Nie. Wstępnie kadencja moderatora trwa rok. Za rok planujemy kolejne wybory. Ale kto Wam broni wziąć w nich udział ponownie?

Choć w niektórych przypadkach można otrzymać zaproszenie do stałego zespołu moderatorskiego. 

Zapytajowicze, do klawiatur! Stanowisko moderatora czeka na Was! :) (a wraz z nim sława, kariera, satysfakcja...) Nie zwlekajcie, im szybciej dodacie swoją kandydaturę, tym dłużej może ona zbierać głosy użytkowników. 

 

 

Czuwaj i do dzieła! 

komentarz zamknięcia: Wybory zakończone.
pytanie zadane 6 marca 2016 w meta-zapytaj przez użytkownika Gacek (9,226)  
Współczynnik akceptacji: 66%

zamknięte 23 marca 2016 przez użytkownika Gacek
   

2 odpowiedzi

+11 głosów
Czuwaj! Druhny i druhowie

Chociaż jestem tutaj od niedawna to staram się zaangażować jak tylko potrafię. Sam system nie jest mi obcy ponieważ moja praca wymaga na mnie częstego odwiedzania bliźniaczego stackoverflow w celu poszukiwania wiedzy :)

Wiem jak ważne jest to aby zapytaj działał sprawnie. Jest to dla mnie pierwsze źródło informacji o naszej organizacji i znajduje tutaj praktycznie wszystko czego potrzebuję w ciągu kilku chwil. W zamian za tę nieocenioną pomoc chciałbym się odwdzięczyć tym samym Wam i zobowiązać się do moderowania portalu przez kolejny rok.

Ze swojej strony mogę obiecać bardzo regularne wizyty na zapytaju (co najmniej 4-5 razy w tygodniu na dłużej niż minuta). Obiecuje przestrzegać regulaminu i stać na jego straży oraz zrobić wszystko żeby korzystało się z portalu jeszcze przyjemniej.

Jeśli chodzi o sam portal to uważam, że w obecnym zakresie funkcjonuje bardzo dobrze i każda zmiana musi być dogłębnie przemyślana żeby czegoś nie popsuć. Trzeba przemyśleć jak sprawić aby portal miał jeszcze większą ilość aktywnych użytkowników. Dobrym pomysłem byłoby też oznaczenie kont członków GK i jej zespołów. Również dobrym pomysłem byłoby przeprowadzenie jakiejś kampanii wizerunkowej - tak aby każdy wiedział, że zapytaj istnieje.

Na co dzień jestem zwykłym sobie człowiekiem, informatykiem. Swoją służbę podjąłem w Hufcu Ziemi Gliwickiej w zespole ds. informatyki.
odpowiedź 8 marca 2016 przez użytkownika Adam Łakomy (917)  
edycja 8 marca 2016 przez użytkownika Adam Łakomy
Brawo Adam dla pierwszego odważnego! :) Patrząc na Twoją punktową reputację, mimo, że jesteś krótko, to już wykazałeś się aktywnym działaniem i pomocną dłonią. Powodzenia.
Dobrze, kolejny informatyk! Powodzenia :)
+6 głosów
Czuwaj!

Jeleniowaty z tej strony! Jak pewnie widzieliście lub nie, przez cały miniony rok miałem okazję pełnić funkcję moderatora tego zacnego zapytaja. Pragnę kandydować i w tym roku.

Jestem na drugim roku w technikum informatycznym, mam otwarte dwie próby, zmierzam na kurs drużynowych i być może wychowawców kolonijnych. Doszkalam się na wszelkie możliwości. Wiem, że chwile spędzone tutaj nie będą zmarnowanymi.

Warto wspomnąć, że naprawdę często przeglądam zapytaja, jednak nie zależy mi na odznaczeniach, więc nie zawsze widzę sens logowania się. Czasem zagoszczę, przejrzę najnowsze pytania i wyjdę.

Nie da się ukryć, że zapytaj jest miejscem dostępu do cennych informacji, o których zdaje sobie tylko część naszego harcerskiego społeczeństwa. Należy więc czynić tak aby jak najwięcej osób dowiedziało się o jego istnieniu. Co też czynie w swoim najbliższym otoczeniu.

Od jakiegoś czasu widzę dużą popularność pytań "pomysł na", które uważam za zbędne, gdyż cieszą się raczej mała popularnością wśród odpowiadających. Proponuje zachęcać do tworzenia bardziej sprecyzowanych pytań odnośnie pomysłów, co pozwoli pozytywnie zamknąć więcej pytań niż dotychczas lub usunąć tą kategorię.

Myślałem też o tworzeniu FAQ z dawnych pytań by nowe osoby poszukujące odpowiedzi na znane pytania miały je pod ręką i nie musiałby przeszukiwać wielu takich samych tematów, czy tworzyć kolejny taki sam.

Pozdrawiam Jeleniowaty
odpowiedź 17 marca 2016 przez użytkownika Jeleniowaty (1,891)  
Brawa dla drugiego odważnego ;) Na ostatnią chwilę, ale zgłoszony! :)

Podobne pytania

+7 głosów
5 odpowiedzi 2,700 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2015 w meta-zapytaj przez użytkownika Gacek (9,226)   54 113 185
+18 głosów
7 odpowiedzi 2,803 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2014 przez użytkownika Gacek (9,226)   54 113 185
+11 głosów
4 odpowiedzi 774 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2013 przez użytkownika Gacek (9,226)   54 113 185
+1 głos
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2021 w meta-zapytaj przez użytkownika afftlen (753)   5 9 19
0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2020 w meta-zapytaj przez użytkownika Joanne (215)   2 8 13
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...