Zebrałem tu kilka informacji do kupy, więc postanowiłem napisać już odpowiedź (nie komentarz).
Odróżnijmy od siebie dwie rzeczy: zdobyć naramiennik to nie to samo, co zostać wędrownikiem. Żeby zdobyć naramiennik trzeba być wędrownikiem. A jak już się jest wędrownikiem to kwestie formalne da radę jakoś załatwić.
Zgodnie z metodyką:
wędrowniczki i wędrownicy - członkowie w wieku 16-21 lat, pracujący metodyką wędrowniczą.
Czy będziesz pracować metodyką wędrowniczą? W harcerstwie żadną metodyką nie da się pracować samemu. Jeśli macie w drużynie harcerskiej zespół wędrowniczy (patrol, zastęp, ZZ, Rada) i będziecie pracować metodyką wędrowniczą to naturalnie możecie zdobywać naramienniki. Nawet jeśli nie u drużynowej to może gdzieś w hufcu, może szef zespołu pójdzie na kurs metodyczny (tam też dostaje się naramiennik) - sposobów jest kilka. Z tym, że de facto jesteście drużyną wielopoziomową. Inna opcja: możecie też całą ekipą przejść do drużyny wędrowniczej.
Jeśli jednak masz być w swojej drużynie "samotną wędrowniczką" to nie ma to większego sensu. Oczywiście możesz wykombinować jakoś próbę z naciągniętymi wymaganiami i założyć ten naramiennik - tylko po co? W takim przypadku radzę dołączyć do istniejącej drużyny wędrowniczej (w końcu nie każdy ma takie szczęście, że w hufcu ma drużynę wędrowniczą).
Rozumiem, że nie chcesz opuszczać swojej obecnej drużyny. Nie musisz tego robić - można być w dwóch drużynach jednocześnie. Jeśli jest to drużyna harcerska (ew. HS) i jesteś tam jedynym członkiem w wieku wędrowniczym to możesz zostać w niej jako kadra, czyli przyboczna i równocześnie dołączyć do drużyny wędrowniczej, jako szeregowa.