• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Szukam pomysłów!

0 głosów

Witam,

Najpierw opiszę sytuację w naszej drużynie, żebyście mogli lepiej zrozumieć o co mi chodzi. 

Mam w drużynie harcerskiej obecnie 10 osób. Teraz część idzie do gimnazjum, a my prowadzimy drużynę jedynie do 6 klasy podstawówki. Harcówkę dzielimy z gromadą, która co roku dostarcza nam świeżej krwi. W harcerstwie działamy dopiero od 3 lat. Nie posiadamy żadnego sprzętu drużyny.

W ostatnim czasie zdobyliśmy fundusze, a dokładnie 700zł (podaję sumę, żebyście wiedzieli ile można wydać).

Plan był taki, żeby kupić wszystkim jednakowe spodnie i koszulki z logiem drużyny. Niestety, prawda jest taka, że działamy w biedniejszej części miasta (Ale też bez przesady. Ludziom się po prostu nie przelewa) i harcerze nie dadzą rady się dołożyć, a mając na uwadze to że do następnego roku zostanie tylko część obecnego składu, to nie wiem czy to będzie dobry zakup. 

I teraz mam pytanie do was. Co wy zrobilibyście z taką sumą?

Myślałem już nad zakupem tych spodni z demobilu albo jakichś magazynów, ale to są dzieci z podstawówki i nie znajdzie się takich rozmiarów.

Myślałem również nad jakąś wystrzałową akcją naborową, ale nie mam zbytnio pomysłu...

Piszcie propozycje!!!

pytanie zadane 1 maja 2015 w Pomysł na... przez użytkownika Gandalf (134)   2 5 9
Współczynnik akceptacji: 67%

zmienione kategorie 2 maja 2015 przez użytkownika Gandalf
   

1 odpowiedź

+3 głosów
 
Najlepsza

Zacznijmy od ważniejszego pytania - nie "jak wydać pieniądze?" tylko "po co je wydawać?", czyli czego potrzebujecie, co możecie osiągnąć. Jeśli totalnie nie macie pomysłu, po co je wydawać i co można dzięki temu zyskać to proponuję ich nie wydawać - pewnie jakiś cel się kiedyś znajdzie, może jak więcej ich się zbierze. Chyba, że te fundusze przepadają...

A tutaj napisałem kilka przykładowych kategorii wydatków w drużynie, może Was zainspiruję:

  • Coś dla każdego z członków. Nie jestem zwolennikiem takich wydatków, bo co niby z nich wynika? Najczęściej nic. Fajnie że coś dostaną, ale w sumie tylko tyle. Ew. może być to umundurowanie - fajnie jak drużyna wygląda jednolicie, ale nie jest to moim zdaniem priorytet, a w tym wypadku to w ogóle nie ma sensu (niedługo odejdą).
  • Nagrody. Trochę lepsza wersja tego wyżej. Zamiast dawać coś wszystkim ot tak, organizujemy zawody, rywalizację śródroczną albo na biwaku. Może być to rywalizacja między członkami lub zastępami. Niech od razu będzie wiadomo, że np. zastęp który w ciągu roku zbierze więcej punktów dostaje np. kasę na dowolne wyjście (np. aquapark, park linowy) albo koszulki zastępu. Fajną nagrodą dla zastępu jest też sprzęt, ale skoro zaraz wszyscy odchodzą to raczej nie w tym przypadku.
  • Dofinansowanie do wyjazdów. Kasa bywa ograniczeniem zarówno liczby uczestników jak i atrakcyjności programu biwaków, obozów itp. Często trzeba wybierać pomiędzy super atrakcjami a uczestnictwem wszystkich członków drużyny. Możecie za te pieniądze dołożyć się najbiedniejszym do obozu albo zorganizować super biwak czy wyjście z niską ceną.
  • Nabór. Jeśli macie mało ludzi i jeszcze w tym roku odchodzą to jest opcja warta uwzględnienia. Polecam albo grę terenową z nagrodami (w wieku harcerskim dobrze działa gra - nie tylko na harcerzy) albo biwak z dofinansowaniem dla niezrzeszonych, gdzie zobaczą co to harcerstwo.
  • Sprzęt drużyny. Coś co się Wam przyda. Dodatkowo harcerze będą musieli się nim opiekować, dbać o niego itp. To powinno być coś, czego będą używać - np. sprzęt obozowo-biwakowy, rzutnik (choć tu by się chyba więcej pieniędzy przydało) itp.
odpowiedź 2 maja 2015 przez użytkownika qj0n (17,345)  
wybrane 2 maja 2015 przez użytkownika Gandalf
Najprawdopodobniej zorganizujemy nabór w formie gry\zabawy z nagrodami...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt
pytanie zadane 22 października 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Tood (230)   6 13 22
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Drużyna przez użytkownika Kacper1408 (105)   1 3
0 głosów
3 odpowiedzi 459 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2016 w Drużyna przez użytkownika sasarenka (153)   2 4 8
+2 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2013 w Drużyna przez użytkownika Raptorka (122)   1 6
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...