Ad.1. Indywidualne, rónież jestem przekonany, że nie miałoby to znaczenia dla reszty zespołu/patrolu a w końcu ZS to zadania zespołowa (jak wyżej pisano), ale osoba dużo bardziej zainterenowane szczegulną sferą, która obecna jest w zadaniu powinna być jego koordynatorem :) przecież może w tym miejscu to być jej powiązane zadanie ze zdobywaniem indywidualnej Sprawności trzy gwiazdkowej, albo mistrzowskiej... :)
Ad.2. Myśle, że każdy w patrolu Znaku Służby powinien mieć możliwość uczestniczenia w wykonywaniu zadania, ale rónież każdy powinien jakieś poprowadzić, aby poczuć służbę dla danej dziedziny. Dlatego na argument przeciwko, że jeśli jest wielu członkuw patrolu ZS to co wtedy, odpowiedziałbym, że patrol nie powinien być duży, bo wtedy praca będzie efektywniesza, a otwarcie ZS dla wielu osób można rozwiązać otwierając dwa patrole zadaniowe :) Stąd moja porada tyle zadań-ile członków, ze świadomością tego co napisałem powyżej
Ad.3. Uważam, że realizacja Znaku Służby powinna być na tyle odpowiedzialną decyzją, że faktycznie będzie się pełniło służbę tej sferze. np. ja mam Znak Służby Kulturze zdobyty w liceum, a teraz studiuję Historię Sztuki :) A wiec, jeśli przestaje się działać w sferze, powinno się zdjąć znak, tak sądze.
Może po sciągnięciu Znaku, warto wejść do zespołu ZS innej służby, którą już szczerze będzie można nosić zawsze?... ;)