• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Chcę być harcerką, ale nie w swoim hufcu - da się?

+5 głosów

Mam pewien problem. Teoretycznie od ponad pięciu lat jestem w harcerstwie, ale od kilku miesięcy nie angażuję się w życie swojego hufca. W zasadzie wszyscy traktują mnie już jak kogoś, kto odszedł i nie zamierza wrócić. I rzeczywiście nie prędko mi znowu zacząć chodzić na zbiórki, gdy wiem, że mnie tam nie lubią i nie chcą. Mimo to, nadal chciałabym być harcerką, bo nie wyobrażam sobie bez tego życia. Wpadłam na pomysł, żeby zrobić pewien projekt, swój osobisty i rozwijać się sama, ale gdzieś indziej. Nie wiem tylko, gdzie powinnam się zgłosić i czy jest to możliwe. Na pewno nie chcę o tym rozmawiać z kimś ze swojej okolicy. Co mam zrobić? Gdzie się zgłosić?

pytanie zadane 15 listopada 2014 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika carpediem (145)   2 3 6
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

+1 głos
Jeżeli chcesz należeć do drużyny w sąsiednim hufcu i odejść ze swojego, musisz zmienić przydział służbowy. Jak to zrobić? Idziesz do drużynowego drużyny, w której chcesz działać. Mówisz, że chcesz dołączyć do drużyny, ale nie jesteś z tego hufca i chcesz zmienić przydział służbowy. Wtedy już drużynowy powinien załatwić formalności. Dobrze byłoby to załatwić jednak wcześniej z komendantem obecnego hufca, żeby nie był zaskoczony. Pytanie tylko, czy opłaca się dojeżdżać na zbiórki do innego miasta.
odpowiedź 15 listopada 2014 przez użytkownika bartek3421 (2,437)   4 17 54
Obecny komendant już nic nie wie o moim istnieniu. Ale bardzo dziękuję za pomoc. Mam tylko pytanie czy istnieje tylko taka możliwość. Chodzi mi o to czy mogę działać tak samo, ale w innej drużynie czy mogę w ogóle zmienić formę swojej działalności w zhp?
Możesz działać w innej drużynie innego hufca.

Wiem, tą kwestę zrozumiałam. Ale czy zamiast działania w innej drużynie w innym hufcu, mogą działać jeszcze inaczej? Jako samodzielna jednostka? To znaczy niezupełnie samodzielna... Chodzi o to, że mam pewien pomysł w głowie, projekt, jakby tu się samemu doskonalić, poznając różne drużyny, ale najpierw chciałabym wiedzieć, gdzie mam się udać (byleby to nie był mój hufiec), żeby dowiedzieć się czy mogę go zrealizować?

Harcerz, który nie jest instruktorem musi działać w podstawowej jednostce organizacyjnej jaką jest drużyny. Instruktorzy mogą mieć przydział do hufca bez konieczności należenia do drużyny.

No cóż. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. :)

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 854 wizyt
pytanie zadane 15 października 2014 przez użytkownika podzastępowa (111)   1 1 4
0 głosów
3 odpowiedzi 504 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Próby przez użytkownika szeregowa_42 (130)   5 7 13
0 głosów
3 odpowiedzi 1,071 wizyt
pytanie zadane 2 października 2015 przez użytkownika Roux (371)   22 33 41
0 głosów
2 odpowiedzi 303 wizyt
pytanie zadane 12 września 2017 w Pomysł na... przez użytkownika Wera Iwa Zyw (106)   1 3
+1 głos
1 odpowiedź 278 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...