• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Gdzie mogę wnieść skargę i jak to zrobić?

+6 głosów
Mam problem z moim byłym środowiskiem działania - drużyną oraz szczepem. Nie działał on regulaminowo i szczerze powiedziawszy czasem do kierowania się zasadami harcerskimi było bardzo daleko. Zmieniłam całkowicie środowisko na inny hufiec ale potrzebowałam dokumentów z byłego hufca (m.in. rozkazu zamknięcia próby na stopień, zamkniętej, ale niestety bez przyrzeczenia mimo 2lat działania w drużynie) żebym mogła w przyspieszonym trybie zdobyć krzyż czy otwierać próbę od razu na wyższy stopień a nie zaczynać "od zera". Niestety z dokumentów o które prosiłam nie przysłano mi praktycznie nic, ponieważ np. potwierdzeń członkowstwa w hufcu nie ma, rozkaz otwarcia próby został lekko oszukany i przepisany na komputer, a jakimś magicznym sposobem rozkazu zamknięcia nie odnaleziono (choć w ww rozkazie nie byłam jedyną osobą zamykającą próbę, więc obawiam się że dokument został oszukany a mnie wykreślono). Dokumenty nie są mi niezbędne do daszej działalności jednak jako że jestem w wieku wędrowniczym chciałabym niedługo np. otworzyć próbę na stopień instruktorski, ale jak, skoro w Związku jak dotąd najwyraźniej nie robiłam nic? Chciałabym wnieść skargę lub zażalenie na działalność mojego byłego środowiska nie tylko dla siebie, ale wiem że jest sporo osób dotkniętych niesprawiedliwościami, no i chciałabym żeby ktoś się zaiteresował tym co się tam dzieje w imię dobra wielu przyszłych lub obecnych członków. Gdzie i co właściwie mogę robić? Pomocy.
pytanie zadane 8 września 2014 przez użytkownika pytającaharcerka1 (135)   1 2 4
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

+5 głosów
Jeśli ma to być skarga na działania drużynowego albo komendy szczepu to właściwym organem do skargi jest komenda hufca, pod który takowe podlegają - zarówno w zakresie stwierdzenia nieważności pewnych decyzji (bo były niezgodne z prawem) jak i ogólnie skargi na działania. Można też zwrócić się do komisji rewizyjnej hufca przedstawiając jakieś dowody i poprosić o kontrolę etc.
odpowiedź 8 września 2014 przez użytkownika cebul (10,573)   20 82 176

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
pytanie zadane 1 września 2017 przez użytkownika harcerz112 (144)   5 11 17
+1 głos
1 odpowiedź 536 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w Drużyna przez użytkownika Druh_Bronisław (206)   6 8 16
+2 głosów
2 odpowiedzi 673 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2015 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika abc (427)   9 18 23
+6 głosów
3 odpowiedzi 1,250 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 627 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...