• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


w jaki ciekawy sposób przekazanie zorganizować zuchów do Drużyny harcerskiej?

0 głosów
do tej pory przekazanie u mnie wyglądało tak że na apelu Szczepowym prosiliśmy o wystąpienie Zuchy idące do 4 klasy i zmienialiśmy chusty z zuchowych na harcerskie ale chętnie urozmaiciłbym ten zwyczaj  bardzo chętnie dowiem się jak to wygląda u Was:)
pytanie zadane 18 sierpnia 2014 w Pomysł na... przez użytkownika Michał Kowalczyk (1,942)   13 27 58
Współczynnik akceptacji: 85%
   

2 odpowiedzi

+2 głosów
 
Najlepsza
Kiedyś bardzo dawno jak byłam przekazywana do drużyny z gromady to było jakoś tak, że w nocy na zimowisku spotkaliśmy się z drużyną harcerską w lesie przy ognisku i nasze druhny (drużynowa z przyboczną) przenosiły nas na rękach nad ogniskiem i "podawały" drużynowej drużyny harcerskiej. No i od razu mieliśmy przepinane znaczki zucha z lewej piersi na patkę prawej kieszeni.

A jak kiedyś przejmowałam zuchy do swojej drużyny, to "przekładaliśmy" dzieciaki przez pajęczynę ze sznurka, która była między drzewami. Z jednej strony była gromada, która "wkładała" zucha w pajęczynę, a z drugiej drużyna, która go "odbierała". (Moja drużyna nazywa się "Pajęczaki", więc miało to nawet jakiś związek z nazwą ;) )

No i zawsze można jakoś zaangażować harcerzy z drużyny, żeby np. przygotowali i obstawili mini-grę dla zuchów, które mają być przekazane. Na takiej grze mogłyby być jakieś "nastrojowe" punkty, nie żadne sprawdzenie wiedzy. Poza przeżyciem dla zuchów, harcerze mogliby się poczuć "ważniejsi" przygotowując taką grę i jednocześnie bardziej czuliby, że przyjmują nowych ludzi w swoje szeregi.
odpowiedź 21 sierpnia 2014 przez użytkownika Aleksandra Golecka (5,312)  
wybrane 28 sierpnia 2014 przez użytkownika Michał Kowalczyk
+3 głosów
U nas w szczepie na zbiórce rozpoczynającej rok budujemy takie tunele z par osób trzymających się ręce, a osoby przechodzące do kolejnej jednostki przechodzą pod nim. Tunel składa się z jednej strony z jednostki żegnającej, a z drugiej z witającej. Przed wejściem do tunelu zuch jest żegnany przez kadrę gromady, przechodzi pod tunelem i na drugim końcu jest witany przez nowego drużynowego.

Tak to wygląda tradycyjnie od lat ;)
odpowiedź 21 sierpnia 2014 przez użytkownika qj0n (17,452)  

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 694 wizyt
–2 głosów
4 odpowiedzi 2,739 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2013 przez użytkownika wąski!:D (717)   20 39 58
+5 głosów
1 odpowiedź 506 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 326 wizyt
+7 głosów
2 odpowiedzi 558 wizyt
pytanie zadane 11 września 2013 w Drużyna przez użytkownika Daniel (628)   7 14 23
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...