• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Nabór na chłopaków do drużyny starszoharcerskiej

+1 głos
Czuwaj! Jestem drużynową drużyny starszoharcerskiej. Zawsze było w niej mało chłopaków. Nigdy nie robiliśmy naborów, ponieważ harcerze przychodzili z drużyn młodszych. W tym roku musimy zorganizować nabór, bo nie chcemy, aby drużyna stała się żeńską. Mamy ok. 14 dziewczyn i 5 chłopaków w tym 2 z nich prawie w ogóle nie pojawia się na zbiórkach. Większość z nich to 3 klasa gimnazjum, 4 osoby druga gimnazjum, 0 pierwszych klas, za rok już nie będzie tego problemu bo dojdą do na osoby z DH, ale w tym roku musimy zebrać chłopakow do naszej drużyny. Jak? Robiąc zbiórki bardziej dla chłopaków i robiąc dobry nabór. Czy może macie pomysły na taki nabór, udało Wam się kiedyś dobry przeprowadzić, macie jakieś rady?

Na razie znalazłam dwie propozycje: filmik promocyjny, porwanie*.

Myślałam też o grze ratowniczej dla gimnazjalistów, bo już coś takiego robiłam, tylko wtedy nie w formie naboru, miałam też pomysł na zorganizowanie i zaproszenie na dzień survivalu w lesie połączonego z wyżynanką lub o nocce filmowej połączonej z grą nocną. W tym roku z drużyną zamierzamy pojechać na Intercamp i na Rajd Drużyn Grunwaldzkich. Pomysły na jakieś ciekawe akcje są, ale chodzi jak przyciągnąć tam gimnazjalistów, żeby się tam zjawili.
Proszę o pomoc w każdej formie, nawet kilka słów się przyda :)
*Zakładaliśmy kominarki i w dwie osoby wbiegaliśmy do klasy i porywaliśmy jedno dziecko. Zaprowadzaliśmy je w umówione miejsce (pozostałe osoby robiły to samo w innych klsach). W danym miejscu organizowaliśmy małą zabawę i wspominaliśmy o zabawie po lekcjach i żeby przyprowadzili kolegów i koleżanki. A po lekcjach na wspomnianej zabawie strzelanie z ASG bądź wiatrówki. Wiem że to może mało harcerskie ale dzisiaj w świecie krwawych gier, tylko to rajcuje dzieciaki. Po takiej akcji udało nam się zebrać 15 osób które chodziły na zbiórki
pytanie zadane 30 lipca 2014 w Pomysł na... przez użytkownika falkowirujejakpralko (322)   8 14 22
Współczynnik akceptacji: 0%
   
Najlepszą formą naboru jest zapraszanie znajomych by po prostu przyszli na zbiórkę i obaczyli jak to jest. Jak im się spodoba to zostaną. Dobra formą jest zrobienie obozu dla nowych lub biwaku. Po takich formach też sporo osób zostaje jak jest interesujący ale przede wszystkim fajny program.
Większość moich harcerzy pochodzi właśnie z tego rodzaju akcji bo podobał im się biwak czy obóz i tak wstąpili do drużyny.

1 odpowiedź

+1 głos
Gra w szkole bardzo dobry pomysł ale do jej organizacji wciągnął bym całą drużyną aby każdy z Harcerzy przygotował punkt ew pomysł punktu związany ze swoimi zainteresowaniami :) ew polecam burzę mózgów w  drużynie i zrobienie z naboru mini projektu :) a poza to zgadzam się z Dh Mieczysławem
odpowiedź 9 sierpnia 2014 przez użytkownika Michał Kowalczyk (1,942)   14 27 58

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 2,906 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2014 przez użytkownika PanGruszka (139)   2 2 8
0 głosów
1 odpowiedź 632 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Pomysł na... przez użytkownika julkkaga (317)   13 27 34
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,168 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2013 w Drużyna przez użytkownika adik (150)   2 3 6
+4 głosów
1 odpowiedź 2,469 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2013 w Drużyna przez użytkownika erbestynka (558)   7 13 32
+8 głosów
3 odpowiedzi 1,827 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2013 w Drużyna przez użytkownika Yelle (2,109)   37 64 90
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...