• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Start dla całego Hufca - pomysły

+2 głosów
Czuwaj! :)
 
 
mam zorganizować Start Harcerski (wrześniej/październik) dla całego Hufca - czyli biwak rozpoczynający najbliższy rok harcerski. Starałam się coś wygrzebać na forach, ale wbrew pozorom i masie pomysłów na pojedyncze zbiórki i cykle - pomysłów na taką większą akcję jest sporo.
 
Dlatego chciałam spytać, czy macie jakieś ciekawe pomysły - albo byliście/organizowaliście któryś z Waszych Startów Hufcowych w zeszłych lat i spotkał się z entuzjazmem?
pytanie zadane 22 lipca 2014 w Pomysł na... przez użytkownika monix (179)   2 10
Współczynnik akceptacji: 0%

edycja 21 września 2014 przez użytkownika monix
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Pomysł, który przychodzi mi do głowy tak na szybko nie zajmie całego biwaku, ale może być fajną jego częścią - możesz poprosić każdą drużynę o przygotowanie swojego "stanowiska" na festyn. Wtedy drużyny tak na prawdę zrobią coś dla siebie nawzajem - każdy będzie jednocześnie uczestnikiem i organizatorem. Drużyny mogą wtedy przygotować różne stanowiska z grami, zabawami, pokazaniem siebie, czymś ciekawym co robią na co dzień, albo nawet z czymś, czym zajmują się 2 osoby w drużynie. Np. może być stanowisko z robieniem biżuterii z darów lasu albo ze sznurków, jakieś malowanie twarzy, inne aktywności plastyczne (nawet masa solna albo papierowa), może zwierzątka z balonów ;) Pomysłów może być mnóstwo, zależy od kreatywności drużyn. Potrzebny jest tylko koordynator, który będzie wiedział kto co robi, żeby się za bardzo nie powtarzało. No i potrzeba jakiegoś większego, otwartego terenu.

Z tym, że to zajęcie tak na popołudnie (można na przykład przed południem dać ludziom trochę czasu na przygotowanie się, a cały festyn zrobić między obiadem a kolacją).

Poza tym oczywiście fajny jest zawsze kominek, na którym każda drużyna się przedstawi (pewnie się znacie, ale zawsze można coś o sobie powiedzieć - np. coś o obozie albo planach na przyszły rok) i zaśpiewa/zapląsa.

To niby też takie standardowe, często spotykane rzeczy, ale przecież drużyny mogą Cię mile zaskoczyć i może zrobią coś na prawdę nietuzinkowego :)
odpowiedź 22 lipca 2014 przez użytkownika Aleksandra Golecka (5,317)  
+1 głos
Jako, że jest to start harcerski niech każda z drużyn/gromad przygotuje plakat wielkości A3 lub A2 z literą spośród "START HARCERSKI" i później będziecie mogli sobie zrobić wspólne zdjęcie które wspaniale wpasuje się do hufcowej kroniki.

Kiedyś uczestniczyłam w grze miejskiej w której po drodze zbieraliśmy litery które były ukryte pod naklejkami odblaskowymi i tworzyły jakieś fajne hasło (były pozakrywane jakieś litery z nazwy ulicy czy z jakiegoś widocznego ogłoszenia) oczywiście na trasie mieliśmy różne zadania.
 

Rozgrywki sportowe zawsze są dobrym pomysłem, chodzenie na szczudłach skoki w workach kręcenie hula-hop  czy dmuchanie balonu aż pęknie na dobrą sprawę to zabawy dla każdej kategorii zarówno zuchy jak i wędrownicy znajdą dla siebie coś  ciekawego.

Może spróbuj coś z majsterką. Zorganizuj losowanie i niech każda drużyna wykona upominek dla innej.

 

Widzisz kilka osób rzuci pomysł i coś wybierzesz :D
odpowiedź 22 lipca 2014 przez użytkownika Anna Szczęch (648)   4 7 16

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2019 w Pomysł na... przez użytkownika Theodor (150)   2 4 9
0 głosów
1 odpowiedź 1,863 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w Pomysł na... przez użytkownika ada1234321 (122)   2 3 7
+1 głos
1 odpowiedź 346 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2020 w Pomysł na... przez użytkownika Oleńka (547)   9 30 45
+4 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2021 w Pomysł na... przez użytkownika cytrynkaaaa (1,205)   4 27 52
0 głosów
1 odpowiedź 624 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2019 w Pomysł na... przez użytkownika Ronnie (790)   12 29 48
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...