• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


"Opcja Zero"

+12 głosów
Jak w praktyce ma wyglądać "opcja zero". Czy to będzie jednorazowe wprowadzenie wielu nowych instukcji i anulowanie starych. Czy będą się one pojawiać stopniowo. Czy już coś się w tej sprawie dzieje? Czy będzie to zbiór wielu niejako niezależnych instrukcji, zasad, regulaminów, czy może coś bardziej w stylu jak w brytyjskim skautingu: https://members.scouts.org.uk/supportresources/71 ?
pytanie zadane 15 stycznia 2013 przez użytkownika royas (22,194)  
Współczynnik akceptacji: 38%
   
dobre pytanie. Mi się podobał tryb wprowadzania zmian w przepisach dot. pracy z kadrą i kształcenia. Dokumenty wchodziły w logicznym ciągu: od najogólniejszych do najbardziej szczegółowych podległych tym wcześniejszym i w miarę w krótkim czasie. A co najważniejsze były otwarte konsultacje z zainteresowaną grupą (przynajmniej w kwestii standardów kursów). Nie było dzikiej dyskusji internetowej na forum, bo to jest kiepski sposób na konsultację, ale był czas kilku tygodni, kiedy to zespoły kadry kształcącej mogły przeanalizować projekty i wysłać konkretne uwagi do centrali. Uniknięto nieokiełznanej dyskusji i miliona alternatywnych pomysłów, które do niczego nie prowadzą, a za to środowiska mogły wychwycić niektóre drobne błędy, zaproponować jakieś opcje, które pozwolą stosować wprowadzane przepisy w danym środowisku.
Mateusz, litości ... ;)

1 odpowiedź

+2 głosów
Z tego, co mi wiadomo, to trwają prace nad opcją zerową. Powołany został w GK zespół do opracowania tej opcji, prakykanci GK (w założeniu, nie wiem czy serio) też mieli mieć w tym jakiś swój udział. Także Rada Naczelna ZHP w zakresie swoich dokumentów przeprowadza przegląd uchwał etc i planowane jest przeprowadzenie niezbędnych nowelizacji przed Zjazdem ZHP tegorocznym.

Jaka dokładnie będzie procedura - chyba dokładnie nie ustalono, ale prawdopodobne wydaje się posiedzenie GK i RN na których dokona się zmian przepisów w jakimś logicznym (hope so) porządku, raczej jednorazowo, góra na dwie tury. I będzie to redukcja i przegrupowanie dokumentów, na 100% nie będzie to jeden akt prawny. Ale głowy nie dam - więcej szczegółów pewnie bezpośrednio w GK.
odpowiedź 15 stycznia 2013 przez użytkownika cebul (10,573)   20 82 176

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2017 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika kaczmada (110)   1 3
0 głosów
1 odpowiedź 406 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Próby przez użytkownika Szymon04 (186)   4 13 19
0 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 343 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...