• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Przydział służbowy a próba na stopień?

+2 głosów

Mam sprawę do komendanta mojego hufca i jestem z nim umówiona na rozmowę, kiedy tylko wróci z obozu. Przy okazji chciałabym mu napomknąć sytuację moją i mojej drużyny (patrz TU). Jedno jest pewne, w mojej obecnej drużynie nie zostaję. Tej decyzji już nie zmienię. Chcę tylko, żeby komendant pozwolił mi zostać na razie w przydziale do hufca na czas, póki nie ukończę kursu drużynowych itd. W obecnej drużynie realizuję próbę na samarytankę i <najprawdopodobniej, bo tego sama nie wiem> opiekunem mojej próby jest mój drużynowy. Czy jeżeli odejdę z drużyny będę musiała na nowo rozpisywać próbę? I czy w ogóle będę mogła ją realizować w przydziale do hufca. Nie mam żadnego z poprzednich stopni, a chciałabym mieć już jakiś, gdy będę zakładać nową drużynę. Co prawda nie mam jeszcze żadnych zadań wykonanych, ale nie miałam takich możliwość <przez drużynowego>. Jak to z tym wszystkim będzie?

pytanie zadane 17 lipca 2014 w Próby przez użytkownika Uwarowit (465)   10 16 32
Współczynnik akceptacji: 78%
   

2 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza
Prawda jest taka, że jeśli jest już druhna umówiona ze swoim komendantem, to on na pewno rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości :) Moim zdaniem nie ma co się przejmować na zapas ;)

 

Miałem podobną sytuację w swoim hufcu i harcerz po przejściu do innej jednostki nadal kontynuował zdobywanie stopnia pod jednostką poprzednią.

 

Nie widzę powodu, aby na nowo rozpisywać próbę, skoro masz ją gotową. A jeśli nie masz zadań zrobionych, to tę samą próbę otwórz tam, gdzie zaproponuje Ci komendant. Przecież i tak nic nie tracisz ;)

 

A tak poza tym wszystkim. Czasem niektóre problemy w drużynach da się szybko rozwiązać. Czego na pewno nie polecam, to palenia mostów.

 

Powodzenia!
odpowiedź 18 lipca 2014 przez użytkownika Skauciak (960)   4 8 24
wybrane 14 sierpnia 2014 przez użytkownika Uwarowit
Szkoda tylko, że naprawianie problemów od półtora roku nie daje skutków. Kadra dużo mówi, mało robi. Sama wszystkiego nie jestem w stanie naprawić. W każdym bądź razie, dzięki :)
0 głosów
Stopień samarytanki realizuje się w drużynie - w hufcu nie ma to zbytnio sensu. Komendant pewnie wskaże Ci drużynę, gdzie możesz się rozwijać (albo sama sobie taką znajdź). Tam pod okiem drużynowego i Rady Drużyny będziesz realizować próbę, a wszystkie jej szczegóły ustalisz z nowym drużynowym (czy możesz kontynuować starą próbę, czy musisz dodać jakieś zadania albo rozpisać ją od nowa itp.)
odpowiedź 22 lipca 2014 przez użytkownika karol-gro (17,693)  

Podobne pytania

+5 głosów
2 odpowiedzi 632 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 443 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2014 w Próby przez użytkownika magical_girl (167)   3 5 10
+1 głos
1 odpowiedź 1,108 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2018 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Miśka212 (110)   1 1 3
0 głosów
0 odpowiedzi 350 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 402 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...